Dlaczego warto jeść pomidory? Kiedy myślę o lecie, szczególnie zimną, pierwszą rzeczą, jaka przychodzi mi na myśl są POMIDORY. Soczyste, czerwone, słodkie pomidory. Uwielbiam ich smak i jem je codziennie, kiedy tylko zaczyna się na nie sezon. Zimą tęsknie za nimi bardzo, nie kupuję ich wtedy, ponieważ są bez koloru, smaku i pozbawione dobroczynnych właściwości. Wolę poczekać do wiosny (wtedy kupuję je na wsi u pani, która ma wszystkie nowalijki bardzo wcześnie). Latem mam ich pod dostatkiem, ponieważ dojrzewają w ogródku moich rodziców. Po prostu się rozpływam.

Dlaczego warto jeść pomidory

Ale oprócz walorów smakowych, pomidory warto jeść jeszcze z wielu innych powodów, z których najważniejszym dla nas są oczywiście właściwości wspomagające odchudzanie, ale nie zapominajmy też o tych zdrowotnych.

Dlaczego warto jeść pomidory?

  • W 93% składają się z wody, dlatego są świetnym, niskokalorycznym „wypełniaczem” żołądka.
  • Zawierają dużo błonnika, a jak wiemy, błonnik na długo zapewnia uczucie sytości.
  • Zawierają potas, który jest moczopędny, więc ułatwia naszemu organizmowi pozbycia się nadmiaru wody.
  • Zawarty w nich likopen obniża poziom cholesterolu we krwi, zapobiega chorobom układu krążenia , serca, a nawet nowotworom.

Dlaczego warto jeść pomidory

Zatem kiedy macie ochotę na jakąś przekąskę, nie zastanawiajcie się tylko sięgajcie po pomidory, pod różną postacią. Pamiętacie Violę (graną przez świetną Małgorzatę Sochę) z popularnego serialu „Brzydula”? Ona ciągle wcinała pomidory, żeby utrzymać piękną sylwetkę. Pamiętajcie tylko, że łączenie pomidorów ze świeżym ogórkami nie jest zbyt korzystne, ponieważ te drugie neutralizują witaminę C zawartą w pomidorach.


Jeśli ten post okazał się dla Ciebie wartościowy, proszę podziel się swoją opinią w komentarzu, daj łapkę w górę (Facebook) lub kliknij w serduszko (Instagram).

Podobne wpisy

Dlaczego warto jeść dynię?

Dlaczego warto jeść marchewkę?

Marta Gajek

Szczęśliwa mam Jagody i Fasolka, który jest jeszcze w drodze. Żona bardzo pomysłowego męża i lektorka języka angielskiego z pasji. Ciągle wymyślam sobie zajęcia, ale dzięki temu jestem szczęśliwa i nigdy się nie nudzę. Dbam o sylwetkę, lubię zdrowo gotować, kocham rośliny i stawiam pierwsze kroki w ogrodnictwie. Do tego staram się mądrze wychowywać swoje dziecko. Chcę podzielić się z Tobą swoim doświadczeniem w tych dziedzinach i pokazać Ci, że można fajnie żyć, korzystając z tego, co masz wokół siebie. 

Dołącz do mnie
Facebook
Instagram
Cannot get other user media. API shut down by Instagram. Sorry. Display only your media.
Newsletter

Zachęcam do zapisania się na newsletter Pipilotki. Informacje o nowych wpisach prosto na Twoją skrzynkę!


Archiwum


X