Postanowiłam podzielić się z Wami moimi doświadczeniami z wizyty u dietetyka. Może moje spostrzeżenia rozwieją wątpliwość tych, którzy zastanawiają się nad odwiedzeniem poradni dietetycznej.

Dlaczego warto skorzystać z porady dietetyka?

Dlaczego warto skorzystać z porady dietetyka?

Kwestia finansowa też miała tu duże znaczenie. Taka wizyta + analiza składu ciała + ustalenie jadłospisu + około dwie wizyty kontrolne to wydatek rzędu 400zł. Dla mnie to dużo pieniędzy i z pewnością dla wielu z Was. Mimo wszystko namawiam Was bardzo gorąco do skorzystania z porady specjalistki. Najczęściej można płacić w ratach więc da się jakoś to rozłożyć, a korzyści są naprawdę duże.

Długo biłam się z myślami czy pójść do dietetyka, ponieważ po pierwsze niby wiedziałam co mam jeść i jakie popełniam grzeszki, które nie pozwalają mi więcej schudnąć. Ale z drugiej strony od zawsze miałam problem z wielkością porcji, czy skomponowaniem posiłku w odpowiednich proporcjach.

WYBÓR DIETETYKA

Wydawać by się mogło, że każdy specjalista tego typu będzie w stanie ułożyć dla nas odpowiednią dietę. Jasne, tylko osoba mająca dziennie po kilkanaście lub kilkadziesiąt klientów nie jest w stanie zająć się nami w odpowiedni sposób, nie mówiąc już o ułożeniu indywidualnego jadłospisu. To samo tyczy się sieciowych poradni dietetycznych, które obiecują darmowe wizyty i analizy składu ciała a potem zmuszają do kupna suplementów, które kosztują u nich kilkadziesiąt razy więcej niż w drogeriach czy aptekach.  Dlatego warto zrobić mały research wśród znajomych lub poszukać opinii na forach na temat dietetyków w Waszych miejscowościach. Warto też sprawdzić jakie wykształcenie ma dietetyk. Unikałabym na Waszym miejscu osób, które mają ukończone kursy niewiadomego pochodzenia, lepiej będzie wybrać osoby po studiach na kierunkach związanych z dietetyką i żywieniem człowieka.

Dlaczego warto skorzystać z porady dietetyka?

 WIZYTA

Pierwszą i najważniejszą zaletą wizyty u dietetyka jest możliwość wykonania analizy składu ciała. Badanie odbywa się na urządzeniu, na którym staje się gołymi stopami i chwyta za dwa uchwyty. Po chwili urządzenie pokazuje wagę i skład ciała (tj. zawartość wody w organizmie, tłuszczu, mięśni w kilogramach i procentach). Jest też podana norma, w której osoba w danym wieku, o danym wzroście i płci powinna się utrzymywać. Dla mnie jest to cudowne urządzenie, które uświadomiło mi co tak naprawdę znajduje się w moim ciele.

Po takiej analizie dietetyk wie jaką dietę i ćwiczenia zalecić. Najczęściej na pierwszą wizytę trzeba przynieść dzienniczek z kilku dni, w którym zapisujemy wszystko, co jedliśmy.  Potem dietetyk robi z pacjentem wywiad co je i jak często, pyta także o rzeczy, których nie lubi jeść. W ten sposób układa dietę indywidualnie dostosowaną do pacjenta, wykluczającą produkty, których nie chcemy jeść, w ten sposób dieta staje się łatwiejsza (nie musimy się zmuszać do niczego). Ja miałam to szczęście, że lubię prawie wszystko.

Dlaczego warto skorzystać z porady dietetyka?

PODSUMOWUJĄC

Warto odwiedzić dietetyka, jeśli chcemy długofalowych zmian w naszym życiu. Dieta ułożona przez dietetyka nie będzie dietą cud, ale raczej sposobem na życie. Zatem jeśli uważacie, że zrobiliście już wszystko, aby schudnąć i dalej nie jesteście zadowoleni, szczerze polecam wizytę u dietetyka.


Jeśli ten post okazał się dla Was wartościowy, proszę podzielcie się swoją opinią w komentarzu, dajcie łapkę w górę (Facebook) lub kliknijcie w serduszko (Instagram).

Marta Gajek

Szczęśliwa mam Jagody i Fasolka, który jest jeszcze w drodze. Żona bardzo pomysłowego męża i lektorka języka angielskiego z pasji. Ciągle wymyślam sobie zajęcia, ale dzięki temu jestem szczęśliwa i nigdy się nie nudzę. Dbam o sylwetkę, lubię zdrowo gotować, kocham rośliny i stawiam pierwsze kroki w ogrodnictwie. Do tego staram się mądrze wychowywać swoje dziecko. Chcę podzielić się z Tobą swoim doświadczeniem w tych dziedzinach i pokazać Ci, że można fajnie żyć, korzystając z tego, co masz wokół siebie. 

Dołącz do mnie
Facebook
Instagram
Cannot get other user media. API shut down by Instagram. Sorry. Display only your media.
Newsletter

Zachęcam do zapisania się na newsletter Pipilotki. Informacje o nowych wpisach prosto na Twoją skrzynkę!


Archiwum


X