Postanowiłam podzielić się z Wami moimi doświadczeniami z wizyty u dietetyka. Może moje spostrzeżenia rozwieją wątpliwość tych, którzy zastanawiają się nad odwiedzeniem poradni dietetycznej.

Dlaczego warto skorzystać z porady dietetyka?

Dlaczego warto skorzystać z porady dietetyka?

Kwestia finansowa też miała tu duże znaczenie. Taka wizyta + analiza składu ciała + ustalenie jadłospisu + około dwie wizyty kontrolne to wydatek rzędu 400zł. Dla mnie to dużo pieniędzy i z pewnością dla wielu z Was. Mimo wszystko namawiam Was bardzo gorąco do skorzystania z porady specjalistki. Najczęściej można płacić w ratach więc da się jakoś to rozłożyć, a korzyści są naprawdę duże.

Długo biłam się z myślami czy pójść do dietetyka, ponieważ po pierwsze niby wiedziałam co mam jeść i jakie popełniam grzeszki, które nie pozwalają mi więcej schudnąć. Ale z drugiej strony od zawsze miałam problem z wielkością porcji, czy skomponowaniem posiłku w odpowiednich proporcjach.

WYBÓR DIETETYKA

Wydawać by się mogło, że każdy specjalista tego typu będzie w stanie ułożyć dla nas odpowiednią dietę. Jasne, tylko osoba mająca dziennie po kilkanaście lub kilkadziesiąt klientów nie jest w stanie zająć się nami w odpowiedni sposób, nie mówiąc już o ułożeniu indywidualnego jadłospisu. To samo tyczy się sieciowych poradni dietetycznych, które obiecują darmowe wizyty i analizy składu ciała a potem zmuszają do kupna suplementów, które kosztują u nich kilkadziesiąt razy więcej niż w drogeriach czy aptekach.  Dlatego warto zrobić mały research wśród znajomych lub poszukać opinii na forach na temat dietetyków w Waszych miejscowościach. Warto też sprawdzić jakie wykształcenie ma dietetyk. Unikałabym na Waszym miejscu osób, które mają ukończone kursy niewiadomego pochodzenia, lepiej będzie wybrać osoby po studiach na kierunkach związanych z dietetyką i żywieniem człowieka.

Dlaczego warto skorzystać z porady dietetyka?

 WIZYTA

Pierwszą i najważniejszą zaletą wizyty u dietetyka jest możliwość wykonania analizy składu ciała. Badanie odbywa się na urządzeniu, na którym staje się gołymi stopami i chwyta za dwa uchwyty. Po chwili urządzenie pokazuje wagę i skład ciała (tj. zawartość wody w organizmie, tłuszczu, mięśni w kilogramach i procentach). Jest też podana norma, w której osoba w danym wieku, o danym wzroście i płci powinna się utrzymywać. Dla mnie jest to cudowne urządzenie, które uświadomiło mi co tak naprawdę znajduje się w moim ciele.

Po takiej analizie dietetyk wie jaką dietę i ćwiczenia zalecić. Najczęściej na pierwszą wizytę trzeba przynieść dzienniczek z kilku dni, w którym zapisujemy wszystko, co jedliśmy.  Potem dietetyk robi z pacjentem wywiad co je i jak często, pyta także o rzeczy, których nie lubi jeść. W ten sposób układa dietę indywidualnie dostosowaną do pacjenta, wykluczającą produkty, których nie chcemy jeść, w ten sposób dieta staje się łatwiejsza (nie musimy się zmuszać do niczego). Ja miałam to szczęście, że lubię prawie wszystko.

Dlaczego warto skorzystać z porady dietetyka?

PODSUMOWUJĄC

Warto odwiedzić dietetyka, jeśli chcemy długofalowych zmian w naszym życiu. Dieta ułożona przez dietetyka nie będzie dietą cud, ale raczej sposobem na życie. Zatem jeśli uważacie, że zrobiliście już wszystko, aby schudnąć i dalej nie jesteście zadowoleni, szczerze polecam wizytę u dietetyka.


Jeśli ten post okazał się dla Was wartościowy, proszę podzielcie się swoją opinią w komentarzu, dajcie łapkę w górę (Facebook) lub kliknijcie w serduszko (Instagram).

Marta

Hej! Nazywam się Marta i jestem tutaj, żeby podzielić się z Tobą moją miłością do gotowania, zdrowego stylu życia i sportu. Poza tym chciałabym zarazić Cię pozytywnym myśleniem i wiarą w to, że możesz wszystko! Prywatnie jestem mamą 2,5-letniej Jagódki i żoną swojego męża :). Zapraszam Cię do mojego fit świata!

Dołącz do mnie
Facebook
Instagram
Something is wrong.
Instagram token error.
Newsletter

Zachęcam do zapisania się na newsletter Pipilotki. Informacje o nowych wpisach prosto na Twoją skrzynkę!


Archiwum
Najnowsze wpisy


Polecane
X