6

Kiedyś myślałam, że jeśli dbam o linię i zdrowie, kawa mrożona jest nie dla mnie. Jednak zmieniłam zdani będąc na Krecie, gdzie podawno pyszną Frappe z mlekiem bez cukru. Idealny napój na prawie 40-stopniowe upały. Kawa była dobra, ale zbyt mocna – za każdym razem po jej wypiciu czułam się ciężko. Wydaje mi się, że problemem była kawa rozpuszczalna, z której ją robiono – nie piję jej od wieków, ponieważ zawsze mi szkodziła.

Postanowiła zrobić swoją wersję – zdrowszą, pyszniejszą i jeszcze zimniejszą :).

KAWA MROŻONA KROK PO KROKU

1. Zaparzamy dzbanek ulubionej kawy. Powinna być mocniejsza od tej, którą robimy zwykle (ja dałam 4 miarki kawy, bo tyle zawsze zaparzam w dzbanku i wyszła za słaba po zamrożeniu – następny razem dam 6 miarek). Czekamy aż wystygnie. Po czym przelewamy ją do woreczków lub foremek na lód.

1

2. Kiedy powstaną kawowe kostki lodu, spieniamy mleko (około 1/3 szklanki). Ja użyłam półtłustego i do spieniania użyłam ekspresu ciśnieniowego – nie martwcie się, że mleko będzie ciepłe po tym zabiegu – to nawet lepiej, bo kostki lodu szybciej się roztopią i napój będzie gotowy do spożycia. Do spieniania można też użyć spieniacza do mleka, a w ostateczności zwykłego miksera.

2

3. Po spienieniu mleka dodajemy kilka kostek zamrożonej kawy.

3

4.I delektujemy się pysznym, zimnym napojem :).

4

5

Marta Gajek

Szczęśliwa mam Jagody i Fasolka, który jest jeszcze w drodze. Żona bardzo pomysłowego męża i lektorka języka angielskiego z pasji. Ciągle wymyślam sobie zajęcia, ale dzięki temu jestem szczęśliwa i nigdy się nie nudzę. Dbam o sylwetkę, lubię zdrowo gotować, kocham rośliny i stawiam pierwsze kroki w ogrodnictwie. Do tego staram się mądrze wychowywać swoje dziecko. Chcę podzielić się z Tobą swoim doświadczeniem w tych dziedzinach i pokazać Ci, że można fajnie żyć, korzystając z tego, co masz wokół siebie. 

Dołącz do mnie
Facebook
Instagram
Cannot get other user media. API shut down by Instagram. Sorry. Display only your media.
Newsletter

Zachęcam do zapisania się na newsletter Pipilotki. Informacje o nowych wpisach prosto na Twoją skrzynkę!


Archiwum


Polecane
X