Dawno temu zaczęłam ten cykl wpisów, ale jakoś nie miałam motywacji do kontynuowania go. Jednak ostatnio uczę coraz młodsze dzieci i moja kreatywność do wymyślania coraz to nowych, ciekawych lekcji siłą rzeczy musiała wzrosnąć.

Nauka angielskiego 3

Uczenie maluszków to ciężka praca, ale daje najwięcej satysfakcji. Praktycznie z dnia na dzień widać efekty. Ucząc 2,5 – 3 letnie dzieci wiem, że nie mogę tylko posadzić ich na dywanie i pokazywać im obrazków czy przedmiotów, których nazwy one mają powtarzać. Dlatego najczęściej ten element lekcji jest bardzo krótki, upewniam się, że znają rzeczy, które widzą, a potem jest czas na zabawę.

Najczęściej staram się szukać inspiracji na YouTube. Takie małe dzieci (ale również starsze) kochają radosne i kolorowe teledyski. Dlatego korzystam z nich prawie zawsze. Od przedszkolanek wiem, że nasze ulubione utwory śpiewane są przez nie całymi dniami.

Jeśli chcecie, żeby Wasze maluchy miały kontakt z angielskim od małego, polecam Wam puszczanie piosnek i śpiewanie razem z nimi. A zobaczycie jak szybko nauczą się wielu słówek i będą je pięknie wymawiać. Pamiętajcie, że dziecko do 12 roku życia potrafi przyswoić wymowę obcego języka tak, jakby to był jej ojczysty. Dlatego ważne jest, żeby miały z nim jak najczęstszy kontakt.

 Najlepsze piosenki dla najmłodszych

Piosenka o kolorach, szczególnie przypadła do gustu moim najmłodszym uczniom, ponieważ jest bardzo melodyjna i spokojna.

Piosenka z bardzo popularnym pytaniem. Często zaczynamy nią lekcję i dzieci mówią mi jak się dzisiaj mają. Kochają ją, bo finał jest bardzo śmieszny – powiem tylko, że można się nawzajem zjeść :).

Kolejna piosenka „startowa”. Łatwy sposób na przyswojenie standardowych powitań.

Co tu dużo pisać? Moje przedszkolaki potrafią zapytać i odpowiedzieć na pytanie „How’s the weather” perfekcyjnie. A ile jest śmiechu, kiedy przelatują świnki i Mikołaj zjeżdża na sankach!

Słodka piosenka nawet dla najmłodszych. Każdy ma swojego ukochanego misia – podczas śpiewania może śpiewać razem z nim.

Jeśli macie jakieś specjalne życzenia na temat wpisów o nauce języka angielskiego, napiszcie w komentarzach, a chętnie zajmę się tematami zaproponowanymi przez Was.


Jeśli ten post okazał się dla Was wartościowy, proszę podzielcie się swoją opinią w komentarzu, dajcie łapkę w górę (Facebook) lub kliknijcie w serduszko (Instagram).

Podobne wpisy

Nauka angielskiego 1 Jak nauczyć dziecko literek?

Nauka angielskiego 2 Przyswajanie słówek przez starszych uczniów

 

 

Marta Gajek

Szczęśliwa mam Jagody i Fasolka, który jest jeszcze w drodze. Żona bardzo pomysłowego męża i lektorka języka angielskiego z pasji. Ciągle wymyślam sobie zajęcia, ale dzięki temu jestem szczęśliwa i nigdy się nie nudzę. Dbam o sylwetkę, lubię zdrowo gotować, kocham rośliny i stawiam pierwsze kroki w ogrodnictwie. Do tego staram się mądrze wychowywać swoje dziecko. Chcę podzielić się z Tobą swoim doświadczeniem w tych dziedzinach i pokazać Ci, że można fajnie żyć, korzystając z tego, co masz wokół siebie. 

Dołącz do mnie
Facebook
Instagram
Cannot get other user media. API shut down by Instagram. Sorry. Display only your media.
Newsletter

Zachęcam do zapisania się na newsletter Pipilotki. Informacje o nowych wpisach prosto na Twoją skrzynkę!


Archiwum


X