Hej :).

Dzisiaj Mikołajki – jak dla mnie czas, w którym sprawiamy dzieciom radość :). Lubię ten dzień, ze względu na to, że mamy małego chrześniaka i możemy go odwiedzić, zobaczyć jak rozmawia z Mikołajem i obiecuje, że już będzie grzeczny :). Potem są prezenty – przeraża mnie trochę ich ogrom, ale lepsze to niż siaty słodyczy – nasz Pawełek ma bardzo mądrą mamę, która nie daje mu kupnych słodyczy, za to piecze mu zdrowe pyszności :).

Jak wiecie, uczę angielskiego, głównie indywidualnie, dlatego mam styczność z wieloma dzieciakami. Uwielbiam ich wszystkich, dlatego zawsze staram im się podarować jakiś drobiazg od Santa Claus :D. Oczywiście jestem totalną przeciwniczką słodyczy, dlatego nigdy im ich nie daję. Za to mam wielką radość z pieczenia dla nich domowych pierniczków. W tym roku wyręczyłam się mamą, która przygotowała ciasto i kiedy dzisiaj przyjechałam, mogłyśmy zabrać się do roboty :). Zaciągnęłyśmy do pracy też tatę i wyszedł z tego super rodzinny wieczór. Brakowało tylko mojego rodzeństwa – wtedy byłoby już całkiem  jak za starych dobrych czasów.

Przepis na moje pierniczki znajdziecie TUTAJ – są naprawdę pyszne :).

Pierniki4

Bardzo cieszę się, że moi rodzice spędzali z nami czas w ten sposób. Robiliśmy razem pierniki, chodziliśmy na grzyby, przygotowywaliśmy pisanki na Wielkanoc oraz robiliśmy domowe hod-dogi w sobotnie wieczory, kiedy to surówkę wyjadaliśmy z jednej michy :). Mamy! Róbcie z dziećmi jak najwięcej rzeczy, bo nie prezenty są ważne, a czas spędzony z rodziną. Moi rodzice nie mieli pieniędzy, żeby kupować nam drogie zabawki i nawet cieszę się z tego, bo dzięki temu dostawaliśmy więcej chwil razem. Zacznijcie od pieczenia i dekorowania pierników – to są magiczne chwile, które Wasze dzieci będą pamiętać do końca życia :).

Mama zrobiła potrójną porcję – specjalnie dla moich małych głodomorków – kiedy dostają ode mnie prezent, pierniki to pierwsza rzecz, po którą sięgają :).

Pierniki1

Do moich paczuszek potrzebne mi były małe pierniczki, więc mam całą serię serduszek.

Pierniki

Podoba mi się bardzo to zdjęcie :).

Pierniki3

Rodzice pracują, a Pipilotka robi fotki. Mieliśmy niezły ubaw przy dekorowaniu :).

Pierniki5

Moje to te z orzechami i kokosem – takie najbardziej lubiłam (teraz nie jem, może bliżej Świąt zjem w ramach tradycji :)). Zresztą te kolorowe kuleczki mają nieciekawy skład, a chciałam, żeby było zdrowo :).

Pierniki6

Pierniki7

 

Marta Gajek

Szczęśliwa mam Jagody i Fasolka, który jest jeszcze w drodze. Żona bardzo pomysłowego męża i lektorka języka angielskiego z pasji. Ciągle wymyślam sobie zajęcia, ale dzięki temu jestem szczęśliwa i nigdy się nie nudzę. Dbam o sylwetkę, lubię zdrowo gotować, kocham rośliny i stawiam pierwsze kroki w ogrodnictwie. Do tego staram się mądrze wychowywać swoje dziecko. Chcę podzielić się z Tobą swoim doświadczeniem w tych dziedzinach i pokazać Ci, że można fajnie żyć, korzystając z tego, co masz wokół siebie. 

Dołącz do mnie
Facebook
Instagram
Cannot get other user media. API shut down by Instagram. Sorry. Display only your media.
Newsletter

Zachęcam do zapisania się na newsletter Pipilotki. Informacje o nowych wpisach prosto na Twoją skrzynkę!


Archiwum


X