Ten wpis czekał na swoją kolej dobrych kilka lat. Z tego co pamiętam mój stolik zrobiłam jakieś trzy lata temu! No, ale lepiej późno niż wcale. Temat może mało fit i kulinarny, ale za to bardzo „zero waste”. A ostatnio coraz bardziej mi z tym podejściem po drodze. Co nie oznacza, że w moim domu nie ma plastików. Ale to temat na inny tekst.

Stolik kawowy DIY

Stolik kawowy DIY

Jestem osobą, która lubi zrobić coś z niczego, lubię też mieć fajne rzeczy, a niekoniecznie wydawać na nie dużo pieniędzy. Potrzeba matką wynalazku, jak to mówią :).

Skąd pomysł?

Mieszkamy w wynajmowanym mieszkaniu i w najbliższych latach mamy zamiar z niego się wyprowadzić. Dlatego nie ma sensu inwestować w jego remont. Dlatego te 3 lata temu wymyśliłam sobie, że zmienimy wnętrza za grosze, własnymi rękami. Tym sposobem wytapetowaliśmy ścianę tapetą imitującą cegłę (Michał) i pomalowaliśmy brzydkie, stare tapety na biało (Marta + Michał), potem zabraliśmy się za boazerię (tak, mamy boazerię :D), którą pomalowaliśmy ciemną bejcą (Marta – kocham malować drewno :)). Kupiliśmy tanie meble w Ikei i brakowało nam tylko stolika kawowego. Oczywiście, należę do tej grupy ludzi, która przegląda zdjęcia produktów i nie patrząc na cenę, pokocha ten, który jest najdroższy. Tak też było z tymi stolikami. Postanowiłam zostawić te inspiracje i zrobić coś własnoręcznie. 

Wykonanie

Potrzebne:

  • Skrzynia wojskowa – Allegro 79zł z przesyłką.
  • Bejca wodna, około 1l – około 30zł.
  • Kółka i śrubki – sklep budowlany, kilkanaście złotych.
  • Wkrętarka.
  • Pędzel.

Kupiłam skrzynię wojskową na Allegro, białą bejcę wodną w sklepie budowlanym i zabrałam się za robotę. Wyczyściłam skrzynię z kurzu, oderwałam przyklejone do niej papiery i zaczęłam malować. Przyznam, że był to żmudny proces, ponieważ surowe drewno piło bejcę jak szalone. Ale po nałożeniu około 5 (tak!) warstw uznałam efekt za zadowalający. 

Michał dokupił w sklepie budowlanym kółka, które przytwierdził do skrzyni, dzięki czemu stolik jest ruchomy i nie rysuje podłogi.

Stolik kawowy DIY

Zalety takiego stolika

  • Duży – można na nim wypić kawę z kilkoma osobami – tzn. postawić dzbanek, ciasto, talerzyki. Często też przy nim pracuję – siadam na kanapie, kładę na stoliku poduszkę i mam świetną podpórkę na nogi :).
  • Pojemny – do środka skrzyni możecie włożyć naprawdę dużo rzeczy. My np. przechowujemy tam gondolę z wózka Jagody. Uwaga! Skrzynia ma przerwy między deskami, także każdy wylany płyn należy niezwłocznie wytrzeć i zajrzeć do środka czy się nie przelało. No i dobrze trzymać tam rzeczy zawinięte w folię.
  • Tani – skrzynia  z przesyłką kosztuje 79zł, bejca kilkanaście, kółka to samo.
  • Wielofunkcyjny – kiedy znudzi Wam się jako stolik, możecie użyć skrzyni jako pudło na pościel, albo zrobić z niej siedzisko – wystarczy obić pokrywę albo po prostu położyć na niej poduchy. Zresztą zobaczcie jakie cuda można z nią zrobić TUTAJ.
  • Fajne podłoże do zdjęć – dla mnie jako blogera, skrzynia ma jeszcze jedną wspaniałą zaletę – robi za świetne tło do zdjęć :). 

Stolik kawowy DIY

I jak Wam się podoba mój stolik? Uważam, że jak na tymczasowe mieszkanie jest wręcz idealny. W naszym nowym domu wykorzystamy go jako skrzynię do przechowywania, a kto wie, może akurat będzie pasował idealnie do naszego salonu :)?

Robicie takie DIY? Pochwalcie się swoimi pracami i dajcie znać, czy chcecie więcej wpisów tego typu.


Jeśli ten post okazał się dla Was wartościowy, proszę podzielcie się swoją opinią w komentarzu, dajcie łapkę w górę (Facebook) lub kliknijcie w serduszko (Instagram).

Podobne wpisy

Jesienne dekoracje DIY

Metamorfoza kurtki jeansowej z second handu

Marta Gajek

Szczęśliwa mam Jagody i Fasolka, który jest jeszcze w drodze. Żona bardzo pomysłowego męża i lektorka języka angielskiego z pasji. Ciągle wymyślam sobie zajęcia, ale dzięki temu jestem szczęśliwa i nigdy się nie nudzę. Dbam o sylwetkę, lubię zdrowo gotować, kocham rośliny i stawiam pierwsze kroki w ogrodnictwie. Do tego staram się mądrze wychowywać swoje dziecko. Chcę podzielić się z Tobą swoim doświadczeniem w tych dziedzinach i pokazać Ci, że można fajnie żyć, korzystając z tego, co masz wokół siebie. 

Dołącz do mnie
Facebook
Instagram
Cannot get other user media. API shut down by Instagram. Sorry. Display only your media.
Newsletter

Zachęcam do zapisania się na newsletter Pipilotki. Informacje o nowych wpisach prosto na Twoją skrzynkę!


Archiwum


X