Jak już wiele razy pisałam, jestem zagorzałą zwolenniczką treningu siłowego. Jednak zdaję sobie sprawę, że ciężko tak po prostu przyjść na siłownię i zacząć ćwiczyć. Dlatego najlepiej zacząć trenować w warunkach domowych, rozwinąć się i potem ewentualnie zapisać się na siłownię lub kompletować własny sprzęt do treningu domowego.

Ten trening ułożyłam sobie sama (pozbierałam ćwiczenia z kilku zestawów) i muszę powiedzieć, że robi mi się go coraz przyjemniej. Niektóre ćwiczenia są coraz łatwiejsze do wykonania i zaczynam je sobie trochę utrudniać przez dodanie większego obciążenia.

TRENING OBWODOWY:

Wykonujemy od 2-4 obwodów, każde ćwiczenie po 15 powtórzeń. PAMIĘTAJCIE, że wykonując ćwiczenia nieumiejętnie możemy zrobić sobie krzywdę! Dlatego podaję linki do filmików z wykonaniem ćwiczeń i bardzo Was proszę, żebyście je obejrzały i poćwiczyły przed lustrem, zanim zabierzecie się za trening.

Zamiast sztangielek możemy użyć butelek wypełnionych piaskiem, ryżem, wodą. Przy przysiadach możemy też założyć plecak wypełniony książkami.

1. Uginanie przedramion z supinacją – TUTAJ.

Naprzemianstronne_zg_pu_medium

2. Unoszenie sztangielek na boki – TUTAJ.

unoszenie-ramion-w-bok

3. Pompki – dla osób, które nie są w stanie zrobić zwykłych pompek, proponuję na początku robić damskie, lub w oparciu o ścianę – TUTAJ.

klatka-pompki

4. Przysiady z obciążeniem – TUTAJ.

przysiad_miaenie_135

5. Wykroki z hantlami – TUTAJ.

wykroki_mięśnie(2)

6. Wspięcia na palce obunóż stojąc – TUTAJ.

maxresdefault

7. Świeca –TUTAJ.

8. Nożyce poprzeczne – TUTAJ

9. Brzuszki z nogami w górze – TUTAJ.

Marta Gajek

Szczęśliwa mam Jagody i Fasolka, który jest jeszcze w drodze. Żona bardzo pomysłowego męża i lektorka języka angielskiego z pasji. Ciągle wymyślam sobie zajęcia, ale dzięki temu jestem szczęśliwa i nigdy się nie nudzę. Dbam o sylwetkę, lubię zdrowo gotować, kocham rośliny i stawiam pierwsze kroki w ogrodnictwie. Do tego staram się mądrze wychowywać swoje dziecko. Chcę podzielić się z Tobą swoim doświadczeniem w tych dziedzinach i pokazać Ci, że można fajnie żyć, korzystając z tego, co masz wokół siebie. 

Dołącz do mnie
Facebook
Instagram
Cannot get other user media. API shut down by Instagram. Sorry. Display only your media.
Newsletter

Zachęcam do zapisania się na newsletter Pipilotki. Informacje o nowych wpisach prosto na Twoją skrzynkę!


Archiwum


Polecane
X