Jak już wiele razy pisałam, jestem zagorzałą zwolenniczką treningu siłowego. Jednak zdaję sobie sprawę, że ciężko tak po prostu przyjść na siłownię i zacząć ćwiczyć. Dlatego najlepiej zacząć trenować w warunkach domowych, rozwinąć się i potem ewentualnie zapisać się na siłownię lub kompletować własny sprzęt do treningu domowego.

Ten trening ułożyłam sobie sama (pozbierałam ćwiczenia z kilku zestawów) i muszę powiedzieć, że robi mi się go coraz przyjemniej. Niektóre ćwiczenia są coraz łatwiejsze do wykonania i zaczynam je sobie trochę utrudniać przez dodanie większego obciążenia.

TRENING OBWODOWY:

Wykonujemy od 2-4 obwodów, każde ćwiczenie po 15 powtórzeń. PAMIĘTAJCIE, że wykonując ćwiczenia nieumiejętnie możemy zrobić sobie krzywdę! Dlatego podaję linki do filmików z wykonaniem ćwiczeń i bardzo Was proszę, żebyście je obejrzały i poćwiczyły przed lustrem, zanim zabierzecie się za trening.

Zamiast sztangielek możemy użyć butelek wypełnionych piaskiem, ryżem, wodą. Przy przysiadach możemy też założyć plecak wypełniony książkami.

1. Uginanie przedramion z supinacją – TUTAJ.

Naprzemianstronne_zg_pu_medium

2. Unoszenie sztangielek na boki – TUTAJ.

unoszenie-ramion-w-bok

3. Pompki – dla osób, które nie są w stanie zrobić zwykłych pompek, proponuję na początku robić damskie, lub w oparciu o ścianę – TUTAJ.

klatka-pompki

4. Przysiady z obciążeniem – TUTAJ.

przysiad_miaenie_135

5. Wykroki z hantlami – TUTAJ.

wykroki_mięśnie(2)

6. Wspięcia na palce obunóż stojąc – TUTAJ.

maxresdefault

7. Świeca –TUTAJ.

8. Nożyce poprzeczne – TUTAJ

9. Brzuszki z nogami w górze – TUTAJ.

Marta

Hej! Nazywam się Marta i jestem tutaj, żeby podzielić się z Tobą moją miłością do gotowania, zdrowego stylu życia i sportu. Poza tym chciałabym zarazić Cię pozytywnym myśleniem i wiarą w to, że możesz wszystko! Prywatnie jestem mamą 2,5-letniej Jagódki i żoną swojego męża :). Zapraszam Cię do mojego fit świata!

Dołącz do mnie
Facebook
Instagram
Something is wrong.
Instagram token error.
Newsletter

Zachęcam do zapisania się na newsletter Pipilotki. Informacje o nowych wpisach prosto na Twoją skrzynkę!


Archiwum
Najnowsze wpisy


Polecane
X