Pamiętacie jeszcze grafikę z Tygodniowym Planerem Posiłków do wypełnienia, który dla Was zrobiłam? Cieszył on się dużym powodzeniem, dlatego zdecydowałam się na jego nową odsłonę – Tygodniowy Planer Posiłków 2. 

Tygodniowy Planer Posiłków 2

Przyznam szczerze, że ten dużo bardziej mi się podoba, ale może to być spowodowane faktem, że poprzedniego używałam nieprzerwanie od września i po prostu mi się znudził. Jednak sprawdził się świetnie. Jeszcze nigdy nie byłam tak zorganizowana w kuchni. Drukowałam sobie kilka kopii i w niedzielę zasiadałam do planowania posiłków i zakupów. Te drugie stały się przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem, a w kuchni zrobiło się naprawdę ciekawie pod względem różnorodności potraw.

Jak korzystać?

Planer jest tak prosty i przejrzysty, że nie ma potrzeby tłumaczenia jak uzupełniać poszczególne kolumny. Jeśli chodzi o mnie to w planer wpisuję jedynie obiady, ewentualnie kolacje, bo z tymi posiłkami mam największy problem. Myślę, że te dwa posiłki zmieszczą się bez problemu. Jeśli będziecie chcieli zaplanować cały dzień i wiersze okażą się za małe, dajcie znać, a dostosuję planer do Waszych potrzeb.

Jak drukować?

Planer możecie pobrać klikając w grafikę poniżej. Wystarczy ściągnąć, wydrukować i uzupełnić. Mój jadłospis będzie wisiał na lodówce, gdzie będę mogła zajrzeć w każdej chwili i zabrać się do gotowania.

ZALETY PLANOWANIA POSIŁKÓW

Jeśli nie jesteście przekonani do planowania dań na cały tydzień, myślę, że kilka poniższych argumentów może Was przekonać. 

  • Łatwiejsze zakupy – kiedy będziemy wiedzieć jakie potrawy przygotować, automatycznie stworzymy sobie listę zakupów. Dzięki temu będziemy mieć wszystkie produkty potrzebne do ich przyrządzenia i w trakcie gotowania nie będziemy denerwować się, że czegoś nam brakuje.
  • Większa kreatywność – podczas procesu tworzenia jadłospisu łatwiej nam będzie wymyślić ciekawe dania lub poszukać interesujących przepisów w Internecie, niż na 5 minut przed gotowaniem.
  • Lepsze przygotowanie – wiedząc, jakie danie planujemy na następny dzień, wieczorem będziemy mogli przygotować część rzeczy, np. wyciągnąć mięso z zamrażalki, przyprawić je. Następnego dnia będziemy mieć mniej pracy. 
  • Oszczędność czasu – kiedy dokładnie wiemy, co będziemy gotować, wszystko będzie szło nam szybciej, bo podczas gotowania nie będziemy zastanawiać się co dalej.

Tygodniowy Planer Posiłków 2

Teraz już nie wyobrażam sobie tygodnia bez planowania posiłków i myślę, że ten system zostanie ze mną na długo, zwłaszcza, kiedy rodzina nam się powiększy i trzeba będzie włożyć jeszcze więcej wysiłku w organizację.

A Wy planujecie posiłki z wyprzedzeniem, czy wolicie działać spontanicznie? 


Jeśli ten post okazał się dla Was wartościowy, proszę podzielcie się swoją opinią w komentarzu, dajcie łapkę w górę (Facebook) lub kliknijcie w serduszko (Instagram).

Podobne wpisy

Tygodniowy Planer Posiłków

Marta Gajek

Szczęśliwa mam Jagody i Fasolka, który jest jeszcze w drodze. Żona bardzo pomysłowego męża i lektorka języka angielskiego z pasji. Ciągle wymyślam sobie zajęcia, ale dzięki temu jestem szczęśliwa i nigdy się nie nudzę. Dbam o sylwetkę, lubię zdrowo gotować, kocham rośliny i stawiam pierwsze kroki w ogrodnictwie. Do tego staram się mądrze wychowywać swoje dziecko. Chcę podzielić się z Tobą swoim doświadczeniem w tych dziedzinach i pokazać Ci, że można fajnie żyć, korzystając z tego, co masz wokół siebie. 

Dołącz do mnie
Facebook
Instagram
Cannot get other user media. API shut down by Instagram. Sorry. Display only your media.
Newsletter

Zachęcam do zapisania się na newsletter Pipilotki. Informacje o nowych wpisach prosto na Twoją skrzynkę!


Archiwum


X