Zdrowy cukier waniliowy domowej roboty już dawno chodził po mojej głowie, ale zawsze brakowało mi albo składników albo motywacji do jego zrobienia. Kiedy w końcu pojawił się u nas Thermomix wpadłam w szał mielenia, rozdrabniania, wyrabiania i gotowania i w końcu cukier waniliowy doczekał swojej kolejki.

Zdrowy cukier waniliowy

Zdrowy cukier waniliowy

Jest to przepis tak banalny, że od teraz będzie mi wstyd, jeśli kiedyś kupię cukier wanilinowy w sklepie. 

  • 200g ksylitolu
  • 1 laska wanilii

Laskę wanilii kroimy na kilka części i wkładamy do słoiczka z zakrętką. Odstawiamy na 2-3 dni do wyschnięcia. Po tym czasie cukier z wanilią mielimy w młynku lub blenderze. Jeśli macie Thermomixa – 15sek./ob.10.

Cena

Jak to wygląda cenowo? Postanowiłam porównać cenę zwykłego sklepowego cukru wanilinowego, cukru waniliowego bio, dostępnego w sklepach ze zdrową żywnością oraz cukru waniliowego domowej roboty na ksylitolu.

  • Cukier Wanilinowy – około 0,75zł za 20g.
  • Cukier Waniliowy Bio – około 1,60zł za 20g.
  • Cukier Waniliowy domowej roboty na ksylitolu – 0,66zł za 20g. Kupiłam 1kg ksylitolu za około 26zł, a laskę wanilii za około 7zł. 

Zdrowy cukier waniliowy

Cukier waniliowy domowej roboty opłaca się nie tylko cenowo, ale również zdrowotnie. To kolejny produkt, dzięki któremu możemy wyeliminować bezwartościowy i tuczący biały cukier. A satysfakcja z produkcji i używania własnoręcznie zrobionego cukru waniliowego jest naprawdę duża.


Jeśli ten post okazał się dla Was wartościowy, proszę podzielcie się swoją opinią w komentarzu, dajcie łapkę w górę (Facebook) lub kliknijcie w serduszko (Instagram).

Podobne wpisy

Skórka pomarańczowa domowej roboty

Marta Gajek

Szczęśliwa mam Jagody i Fasolka, który jest jeszcze w drodze. Żona bardzo pomysłowego męża i lektorka języka angielskiego z pasji. Ciągle wymyślam sobie zajęcia, ale dzięki temu jestem szczęśliwa i nigdy się nie nudzę. Dbam o sylwetkę, lubię zdrowo gotować, kocham rośliny i stawiam pierwsze kroki w ogrodnictwie. Do tego staram się mądrze wychowywać swoje dziecko. Chcę podzielić się z Tobą swoim doświadczeniem w tych dziedzinach i pokazać Ci, że można fajnie żyć, korzystając z tego, co masz wokół siebie. 

Dołącz do mnie
Facebook
Instagram
Cannot get other user media. API shut down by Instagram. Sorry. Display only your media.
Newsletter

Zachęcam do zapisania się na newsletter Pipilotki. Informacje o nowych wpisach prosto na Twoją skrzynkę!


Archiwum


Polecane
X