Z racji tego, że uczę języka angielskiego między innymi w przedszkolach, często bazuję na filmikach znalezionych na You Tube. Z mojego doświadczenia wiem, że śpiewanie piosenek nawet z najmłodszymi dzieciakami daje rewelacyjne efekty. Wiem też, że mojego bloga czyta dużo mam, więc polecam Wam puszczanie piosenek po angielsku swoim maluchom, a same będziecie zdziwione jak wiele słów Wasze pociechy są w stanie zapamiętać.

KIEDY ZACZĄĆ NAUKĘ JĘZYKA OBCEGO

Jak dla mnie, im wcześniej, tym lepiej. W moich przedszkolach mam zajęcia z dwulatkami, a nawet młodszymi dziećmi. I one naprawdę zwracają uwagę na to, co robimy na lekcjach.

Przykładem na to, że warto zaczynać wcześnie może być moja nowa uczennica Lena, która w październiku skończyła 3 lata. Uczę jej starszego brata od trzech lat i często wgrywałam mu na laptopa piosenki, które śpiewaliśmy na lekcjach. Potem on śpiewał je sobie w domu w towarzystwie siostry. Na dzień dzisiejszy Lenka zna np. wszystkie kolory, które wymawia lepiej ode mnie, ponieważ dzieci do około 12 roku życia bez problemu potrafią wyuczyć się obcego akcentu.

Dlatego jeśli macie taką możliwość, zapiszcie dzieci na dodatkowe zajęcia (w grupie lub indywidualnie), puszczajcie im piosenki, czy bajki po angielsku. Im wcześniej zaczną, tym łatwiej będzie im, kiedy będą starsze.

NAJLEPSZE PIOSENKI O ŚWIĘTACH I ZIMIE

Little Snowflake – najbardziej rozczulająca piosenka, jaką znam. Sama słucham jej z wielką przyjemnością :).

Santa – idealna pora na słuchanie piosenki o Mikołaju. Moi uczniowie poza Mikołajem czekają również na Santa Claus, które zawsze posyła im coś za moim pośrednictwem :).

Rudolf the red-nosed Reindeer – jedna z najbardziej popularnych piosenek.

I’m a little snowman – nie może zabraknąć bałwanka.

 

What do you want for Christmas? – dzieci uczą się wielu nazw przedmiotów.

We wish you a Merry Christmas – trochę trudniejsza, ale wpada w ucho, bo jest bardzo melodyjna.

Marta Gajek

Szczęśliwa mama Jagody i Witka. Żona bardzo pomysłowego męża i lektorka języka angielskiego z pasji. Ciągle wymyślam sobie zajęcia, ale dzięki temu jestem szczęśliwa i nigdy się nie nudzę. Dbam o sylwetkę, lubię zdrowo gotować, kocham rośliny i stawiam pierwsze kroki w ogrodnictwie. Do tego staram się mądrze wychowywać swoje dzieci. Chcę podzielić się z Tobą swoim doświadczeniem w tych dziedzinach i pokazać Ci, że można fajnie żyć, korzystając z tego, co masz wokół siebie. 

Dołącz do mnie
Newsletter

Zachęcam do zapisania się na newsletter Pipilotki. Informacje o nowych wpisach prosto na Twoją skrzynkę!


Archiwum
X