Dlaczego warto jeść pomidory? Kiedy myślę o lecie, szczególnie zimną, pierwszą rzeczą, jaka przychodzi mi na myśl są POMIDORY. Soczyste, czerwone, słodkie pomidory. Uwielbiam ich smak i jem je codziennie, kiedy tylko zaczyna się na nie sezon. Zimą tęsknie za nimi bardzo, nie kupuję ich wtedy, ponieważ są bez koloru, smaku i pozbawione dobroczynnych właściwości. Wolę poczekać do wiosny (wtedy kupuję je na wsi u pani, która ma wszystkie nowalijki bardzo wcześnie). Latem mam ich pod dostatkiem, ponieważ dojrzewają w ogródku moich rodziców. Po prostu się rozpływam.

Dlaczego warto jeść pomidory

Ale oprócz walorów smakowych, pomidory warto jeść jeszcze z wielu innych powodów, z których najważniejszym dla nas są oczywiście właściwości wspomagające odchudzanie, ale nie zapominajmy też o tych zdrowotnych.

Dlaczego warto jeść pomidory?

  • W 93% składają się z wody, dlatego są świetnym, niskokalorycznym „wypełniaczem” żołądka.
  • Zawierają dużo błonnika, a jak wiemy, błonnik na długo zapewnia uczucie sytości.
  • Zawierają potas, który jest moczopędny, więc ułatwia naszemu organizmowi pozbycia się nadmiaru wody.
  • Zawarty w nich likopen obniża poziom cholesterolu we krwi, zapobiega chorobom układu krążenia , serca, a nawet nowotworom.

Dlaczego warto jeść pomidory

Zatem kiedy macie ochotę na jakąś przekąskę, nie zastanawiajcie się tylko sięgajcie po pomidory, pod różną postacią. Pamiętacie Violę (graną przez świetną Małgorzatę Sochę) z popularnego serialu „Brzydula”? Ona ciągle wcinała pomidory, żeby utrzymać piękną sylwetkę. Pamiętajcie tylko, że łączenie pomidorów ze świeżym ogórkami nie jest zbyt korzystne, ponieważ te drugie neutralizują witaminę C zawartą w pomidorach.


Jeśli ten post okazał się dla Ciebie wartościowy, proszę podziel się swoją opinią w komentarzu, daj łapkę w górę (Facebook) lub kliknij w serduszko (Instagram).

Podobne wpisy

Dlaczego warto jeść dynię?

https://www.pipilotka.pl/dlaczego-wart-jesc-marchewke/

Marta Gajek

Szczęśliwa mama Jagody i Witka. Żona bardzo pomysłowego męża i lektorka języka angielskiego z pasji. Ciągle wymyślam sobie zajęcia, ale dzięki temu jestem szczęśliwa i nigdy się nie nudzę. Dbam o sylwetkę, lubię zdrowo gotować, kocham rośliny i stawiam pierwsze kroki w ogrodnictwie. Do tego staram się mądrze wychowywać swoje dzieci. Chcę podzielić się z Tobą swoim doświadczeniem w tych dziedzinach i pokazać Ci, że można fajnie żyć, korzystając z tego, co masz wokół siebie. 

Dołącz do mnie
Newsletter

Zachęcam do zapisania się na newsletter Pipilotki. Informacje o nowych wpisach prosto na Twoją skrzynkę!


Archiwum
X