Jak radzicie sobie z przeziębieniem? Próbujecie leczyć się sposobami naturalnymi, czy jednak stawiacie na leki/suplementy? Ja jestem zagorzałą przeciwniczką przyjmowania tabletek. Ostatnio w telewizji i radiu nie słyszę nic innego jak reklamy leków na każdą dolegliwość świata (słaby wzrok, brak apetytu, nadmierny apetyt, depresja, nerwowość) i mówię im stanowcze NIE. Od kilku lat nie faszeruję się niczym i czuję się wspaniale. Dlatego stawiam na naturalne sposoby walki z przeziębieniem.

Domowe sposoby na przeziębienie

Domowe sposoby na przeziębienie

Dwa tygodnie temu „zaczęło mnie coś brać”. Kichałam średnio co 2 minuty i dostałam kataru. Wiedziałam już, że muszę rozpocząć walkę, bo szykuje się niezłe przeziębienie. Zdawałam sobie sprawę, że potrwa to około tygodnia (leczony tydzień, nieleczony 7 dni :)), ale chciałam przejść to najlżej jak się dało.

  • Rozgrzewające śniadanie z kaszą jaglaną (np. TUTAJ) + kawa gotowana z imbirem (TUTAJ) – od rana bombarduję się gorącymi daniami, pełnymi korzennych przypraw, żeby się rozgrzać. Kasza jaglana usuwa wilgoć z organizmu, więc warto ją jeść podczas przeziębienia i nie tylko.
  • Zupa z czosnkiem, imbirem oraz pieprzem cayenne – miałam dyniową, więc nafaszerowałam ją przyprawami i zjadałam na obiad i kolację. Wiadomo, czosnek jest naturalnym antybiotykiem, imbir działa przeciwzapalnie, a pieprz cayenne rozgrzewa. Czosnek dodajemy po podgrzaniu zupy, bo traci swoje właściwości antybakteryjne podczas gotowania.
  • Woda z cytryną, miodem i imbirem – między posiłkami piłam ten napój na ciepło (nie na gorąco, bo miód traci swoje właściwości w temperaturze powyżej 40stopni).
  • Wygrzewanie się pod kołdrą – niestety musiałam chodzić do pracy, ale kiedy wracałam, brałam kąpiel i rozgrzana w skarpetkach i ciepłej piżamie wskakiwałam pod kołdrę.
  • Lekkie ćwiczenia – kiedy jestem przeziębiona, nie rezygnuję z ćwiczeń. Chodzę na siłownię, gdzie wykonuję lekkie ćwiczenia, a w domu jeżdżę na rowerku stacjonarnym (podczas takiej jazdy mój nos odtyka się na chwilę i czuję wielką ulgę) i wiem, że to naprawdę mi pomaga. Oczywiście, jeśli jesteśmy mocno przeziębieni, lub mamy gorączkę, ćwiczenia nie są wskazane.

To moje sprawdzone Domowe sposoby na przeziębienie, które jeszcze nigdy mnie nie zawiodły. Już kilka lat nie byłam u lekarza i nie musiałam brać antybiotyków (odpukać). Dlatego z czystym sumieniem mogę je Wam polecić.

Piszcie w komentarzach, jak Wy radzicie sobie z przeziębieniem – chętnie ulepszę swoją metodę :).


Jeśli ten post okazał się dla Was wartościowy, proszę podzielcie się swoją opinią w komentarzu, dajcie łapkę w górę (Facebook) lub kliknijcie w serduszko (Instagram).

Podobne wpisy

Jak wyleczyć przeziębienie domowymi sposobami?

Marta Gajek

Szczęśliwa mama Jagody i Witka. Żona bardzo pomysłowego męża i lektorka języka angielskiego z pasji. Ciągle wymyślam sobie zajęcia, ale dzięki temu jestem szczęśliwa i nigdy się nie nudzę. Dbam o sylwetkę, lubię zdrowo gotować, kocham rośliny i stawiam pierwsze kroki w ogrodnictwie. Do tego staram się mądrze wychowywać swoje dzieci. Chcę podzielić się z Tobą swoim doświadczeniem w tych dziedzinach i pokazać Ci, że można fajnie żyć, korzystając z tego, co masz wokół siebie. 

Dołącz do mnie
Newsletter

Zachęcam do zapisania się na newsletter Pipilotki. Informacje o nowych wpisach prosto na Twoją skrzynkę!


Archiwum
X