Ostatnio podczas zajęć indywidualnych z osobą dorosłą zaczęłam zastanawiać się jak ułatwić i uprzyjemnić moim dorosłym (i nie tylko) uczniom naukę słówek. Jestem wzrokowcem i czasem płakać mi się chce, kiedy widzę jak uczniowie zapisują nowo poznane słówka. Gdzieś w rogu zeszytu, albo co gorsza jedno obok drugiego. Dla mnie, osoby, która musi mieć wszystko równo i ładnie zapisane, dodatkowo podkreślone milionem kolorów, to katorga.

Jesienny Zeszyt do Nauki Słówek

Jesienny Zeszyt do Nauki Słówek

Wiadomo, każdy uczeń ma inny sposób przyswajania wiedzy i zapisywania notatek, ale jeśli chodzi o słówka, dobrze mieć jedno miejsce, gdzie będziemy je zapisywać i w wolnej chwili zaglądać i je powtarzać. Dlatego powstał ten oto Jesienny Słowniczek. Postanowiłam, że będzie on sezonowy. Będzie to motywacja do zapisywania w nim słówek, a po pojawieniu się zimowej wersji słownika będziecie mogli pochwalić się ile słówek przyswoiliście. Ja już wydrukowałam sobie jeden dla siebie, bo mam zamiar uczyć się hiszpańskiego. 

Do pobrania tutaj: Autumn Dictionary

To moje pierwsze graficzne dzieło, więc bądźcie dla mnie łaskawi :). Słowniczek prezentuje się następująco:

Okładka.

Jesienny Zeszyt do Nauki Słówek

 

Strony do zapisu słówek, ich tłumaczeń i zdań/wyrażeń z ich użyciem.

Jesienny Zeszyt do Nauki Słówek

Karteczki do zapisu i wycięcia trudnych do zapamiętania słówek. Możemy je włożyć do małego pudełeczka i nosić w torebce/plecaku. Kiedy siedzimy w poczekalni, autobusie, czy stoimy w kolejce, wyciągamy karteczki i powtarzamy słówka.

Jesienny Zeszyt do Nauki Słówek

Jak drukować?

Jeśli chcemy zbindować i stworzyć zeszyt, najlepiej wydrukować słowniczek w formacie A5 (2 strony na jednej kartce). Okładkę warto wydrukować na twardym papierze, drugą część kartki możemy wykorzystać na stronę końcową – będzie nam dłużej służył.

Taki zeszyt możemy też stworzyć bez bindowania, dziurkując kartki na boku i przewiązując wstążką.

Wydruki w formacie A4 możemy przechowywać w teczce lub włożyć do segregatora/koszulki. Jednak ta forma już jest trochę mniej wygodna.

Wasza opinia jest dla mnie ważna

I co o tym myślicie? Przyda Wam się taki słowniczek? Jak Wam się podoba od strony graficznej? Dajcie znać, każdą krytykę przyjmę z godnością :). Jeśli zdecydujecie się wykorzystać mój szablon, wysyłajcie zdjęcia, lub tagujcie i wspominajcie o blogu (@pipilotka, #pipilotka_blog na Facebooku i Instagramie).

Jesienny Zeszyt do Nauki Słówek

Jesienny Zeszyt do Nauki Słówek

Jesienny Zeszyt do Nauki Słówek


Mam nadzieję, że nowa grafika Wam się spodobała i wykorzystacie ją do nauki. Jeśli zdecydujecie się wykorzystać mój szablon, wysyłajcie zdjęcia, lub tagujcie i wspominajcie o blogu (@pipilotka, #pipilotka_blog na Facebooku i Instagramie). Miło mi też  będzie, jeśli w komentarzu napiszecie swoją opinię.

Podobne wpisy

Grafika do Pobrania – Letni Zeszyt do Nauki Słówek

Grafika do pobrania – Zimowy Zeszyt do nauki słówek

Marta Gajek

Szczęśliwa mama Jagody i Witka. Żona bardzo pomysłowego męża i lektorka języka angielskiego z pasji. Ciągle wymyślam sobie zajęcia, ale dzięki temu jestem szczęśliwa i nigdy się nie nudzę. Dbam o sylwetkę, lubię zdrowo gotować, kocham rośliny i stawiam pierwsze kroki w ogrodnictwie. Do tego staram się mądrze wychowywać swoje dzieci. Chcę podzielić się z Tobą swoim doświadczeniem w tych dziedzinach i pokazać Ci, że można fajnie żyć, korzystając z tego, co masz wokół siebie. 

Dołącz do mnie
Newsletter

Zachęcam do zapisania się na newsletter Pipilotki. Informacje o nowych wpisach prosto na Twoją skrzynkę!


Archiwum
X