Jak zmotywować się jesienią? Ta pora roku nie jest najlepsza pod względem chęci do działania i motywacji. Ale wystarczy kilka sprawdzonych sposobów i jesienne miesiące mogą upłynąć nam naprawdę miło i aktywnie.

Jak zmotywować się jesienią?

Fokus na najważniejszego członka rodziny 🙂

Jak zmotywować się jesienią?

Jestem osobą, której często ciężko się zmusić do działania. Przez wiele lat było tak, że w ciągu tygodnia pracowałam na dużych obrotach, a sobotę potrafiłam zmarnować na leżeniu i patrzeniu w telewizor. Wy tez tak macie? Od dłuższego czasu staram się nad tym zapanować i idzie mi coraz lepiej. Motywacja i poziom zadowolenia wzrastają, dzięki czemu jestem szczęśliwsza. A czym można zastąpić nicnierobienie?

  • ROZPIESZCZAJ SIĘ KULINARNIE – jesienią gotuję pyszne, rozgrzewające potrawy (np. zupę dyniową), korzenne muffiny i ciasta (tutaj), które poprawiają mi humor. Do tego dbam o to, żeby poranki były pyszne i również rozgrzewając (kawa gotowana, jaglanki i owsianki). Nie pozwalam na wychłodzenie organizmu, dlatego jestem zdrowa i w lepszym humorze, a jesień kojarzy mi się z pięknymi zapachami i kolorami.
  • POZBĄDŹ SIĘ STRESU – staram się tak zorganizować, żeby w moim życiu panował jak najmniejszy chaos. Oczywiście, nie jest to możliwe w stu procentach, ale poranna organizacja sprzyja lepszemu przeżyciu dnia. O skutecznym radzeniu sobie ze stresem przeczytacie TUTAJ.
  • RUSZAJ SIĘ – długie wieczory i zimno sprzyjają leżeniu pod kocykiem i objadaniu się słodyczami. Jednak jest to najgorszy wybór z możliwych. Jeśli chcemy pozbyć się jesiennej chandry i mieć motywację do działania wybierzmy się na lekką przebieżkę, spacer po lesie czy siłownię. Dotlenimy się, wydzielą się endorfiny i świat będzie wydawał się piękniejszy. Dodatkowym bonusem będzie zgrabna sylwetka i zdrowa cera.
  • ZNAJDŹ SOBIE HOBBY – nic nie dobija tak jak nuda i brak celu. Wracamy z pracy, jesteśmy zmęczeni, więc leżymy i oglądamy ogłupiające programy w telewizji. Warto wtedy znaleźć coś, co lubimy robić i w czym jesteśmy dobrzy. Może to być DIY, prowadzenie bloga, bieganie, gotowanie itp.
  • DOKSZTAŁCAJ SIĘ – jeśli uwielbiasz to, co robisz na co dzień, staraj się szukać szkoleń pod tym kątem, które pozwolą Ci poszerzyć horyzonty, a może potem zdobyć awans zawodowy; jeśli blogujesz – zapisuj się na spotkania blogerów, gdzie możesz poznać wiele ciekawych osób i podnieść swoje blogowe kompetencje. A może Twój angielski kuleje, lub zawsze marzyłaś, żeby uczyć się hiszpańskiego? Zapisz się na kurs. Nie ma nic lepszego niż satysfakcja z tego, że się rozwijasz intelektualnie i zawodowo.

Jak zmotywować się jesienią?

Jak zmotywować się jesienią?

To takich kilka moich sposobów na zagospodarowanie czasu jesienią i dobry sposób na to, żeby nie zakopać się pod kołdrą i wyjść z pod niej dopiero w kwietniu. Dzięki temu po jesieni i zimie nie mam poczucia zmarnowanego czasu.

Bardzo ciekawi mnie jak wy radzicie sobie z chandrą w okresie jesienno-zimowym, więc piszcie w komentarzach i pomóżcie innym w tej walce.

 


Jeśli ten post okazał się dla Was wartościowy, proszę podzielcie się swoją opinią w komentarzu, dajcie łapkę w górę (Facebook) lub kliknijcie w serduszko (Instagram).

Podobne wpisy:

Co zrobić jesienią?

Jak efektywnie wykorzystać weekend?

Zmiany w życiu codziennym, które poprawiły jego jakość

Marta Gajek

Szczęśliwa mama Jagody i Witka. Żona bardzo pomysłowego męża i lektorka języka angielskiego z pasji. Ciągle wymyślam sobie zajęcia, ale dzięki temu jestem szczęśliwa i nigdy się nie nudzę. Dbam o sylwetkę, lubię zdrowo gotować, kocham rośliny i stawiam pierwsze kroki w ogrodnictwie. Do tego staram się mądrze wychowywać swoje dzieci. Chcę podzielić się z Tobą swoim doświadczeniem w tych dziedzinach i pokazać Ci, że można fajnie żyć, korzystając z tego, co masz wokół siebie. 

Dołącz do mnie
Newsletter

Zachęcam do zapisania się na newsletter Pipilotki. Informacje o nowych wpisach prosto na Twoją skrzynkę!


Archiwum
X