Jak znaleźć dobrego dietetyka? To pytanie sama zadałam sobie kilka lat temu, kiedy postanowiłam skorzystać z pomocy specjalisty. Miałam jako takie pojęcie na temat zdrowej diety, ale nie umiałam ułożyć sobie planu działania i w tym miała mi właśnie pomóc osoba, której szukałam.

Jak znaleźć dobrego dietetyka

Czy warto skorzystać z usług dietetyka?

Uważam, że jak najbardziej. Przede wszystkim po to, żeby zrobił Wam analizę składu ciała i zlecił podstawowe badania. Pomoże Wam też zacząć, pokaże jak powinniście się odżywiać i ćwiczyć, ułoży początkowe menu. Potem, kiedy będziecie mieć już większą wprawę, możecie kontrolować to sami. Jednak na początku drogi z odchudzaniem, zwłaszcza kiedy borykacie się z dużą nadwagą, polecam wybrać się do dietetyka. Sama korzystałam z pomocy specjalistki, która pomogła mi schudnąć ponad 5 kg i udzieliła wielu przydatnych rad.

Jak znaleźć dobrego dietetyka?

Wiadomo, że w obecnie łatwo jest zrobić research na temat polecanych dietetyków, wystarczy odpalić komputer i wpisać odpowiednie zapytanie w wyszukiwarce. Jednak, czy wyskakujący nam po kolei specjaliści naprawdę nimi są? Czy są godni zaufania? Przecież dietetykiem nazywać się może każda osoba, która przeszła odpowiedni kurs, nawet korespondencyjny. Nie wiem jak Wy, ale ja nie chciałabym się oddać w ręce takiej osoby. Dlatego warto skorzystać z jednej z poniższych metod szukania odpowiedniej osoby.

  • Poczta pantoflowa – to jedna z najlepszych metod szukania specjalistów. Osoby polecające zazwyczaj dobrze nam życzą i nie polecą byle kogo. To tego możemy zobaczyć efekty pracy dietetyka „na żywo” i wysłuchać opinii jego pacjentów.
  • Media społecznościowe – do poszukiwań możemy również użyć Facebooka lub coraz bardziej popularnego Instagrama. Tam znajdziemy informacje na temat danej osoby i komentarze zadowolonych lub nie klientów. Jednak z tą metodą wiąże się pewne ryzyko. Anonimowość w Internecie powoduje, że niektórym osobom puszczają wszelkie hamulce i piszą naprawdę złe rzeczy na temat innych, często nie mające pokrycia z rzeczywistością. Z drugiej strony, sam dietetyk może tworzyć sobie sztuczną bazę zadowolonych klientów. Dlatego tutaj byłabym ostrożna.
  • Ranking dietetyków – zapewne wiele z Was przy wyborze lekarza specjalisty trafiło na ranking lekarzy w swojej okolicy. Sama z takiego korzystałam przy wyborze lekarza prowadzącego ciążę. Teraz też możecie skorzystać z takiego rankingu poszukując dietetyka – Diet Doctor. W jednym miejscu zebrani są polecani dietetycy z okolicy, razem z komentarzami pacjentów. Wielu z nich udostępnia opcję zapisów online, więc można umówić się na wizytę nawet o północy. Polecam ranking Diet Doctor.

Jak korzystać z Diet Doctor?

  • To bardzo łatwe. Wystarczy wejść na stronę i wpisać miejscowość, w której chcielibyście umówić się na wizytę i wyszukiwarka znajduje Wam wszystkich dietetyków z okolicy. Jeśli mieszkacie w małym mieście i okaże się, że nie ma w niej dietetyków godnych polecenia, wyszukiwarka poda Wam najbliżej dostępnych specjalistów.
  • Możecie też wpisać nazwę gabinetu, który sami znaleźliście i jeśli tylko dietetyk jest zapisany do rankingu, będziecie mogli przeczytać opinie na jego temat.

W dobie Internetu ciężko określić czy znaleziony specjalista jest naprawdę godny zaufania, a taki ranking może nam pomóc w przesianiu informacji na temat poszukiwanych dietetyków i wybrać tego najlepszego. W końcu tu chodzi o nasze ciało i zdrowie, więc warto zabrać się do tego rzetelnie.

Ten wpis powstał przy współpracy z portalem Diet Doctor.

Jeśli ten post okazał się dla Ciebie wartościowy, proszę podziel się swoją opinią w komentarzu, daj łapkę w górę (Facebook) lub kliknij w serduszko (Instagram).

Podobne wpisy

Dlaczego warto skorzystać z porady dietetyka?

Marta Gajek

Szczęśliwa mama Jagody i Witka. Żona bardzo pomysłowego męża i lektorka języka angielskiego z pasji. Ciągle wymyślam sobie zajęcia, ale dzięki temu jestem szczęśliwa i nigdy się nie nudzę. Dbam o sylwetkę, lubię zdrowo gotować, kocham rośliny i stawiam pierwsze kroki w ogrodnictwie. Do tego staram się mądrze wychowywać swoje dzieci. Chcę podzielić się z Tobą swoim doświadczeniem w tych dziedzinach i pokazać Ci, że można fajnie żyć, korzystając z tego, co masz wokół siebie. 

Dołącz do mnie
Newsletter

Zachęcam do zapisania się na newsletter Pipilotki. Informacje o nowych wpisach prosto na Twoją skrzynkę!


Archiwum
X