Czy jest ktoś, kto nie lubi słodyczy? Myślę, że ciężko znaleźć taką osobę. Niestety to z nich najtrudniej jest zrezygnować podczas diety. Dlatego zbuntowałam się i stwierdziłam, że nie mam takiego zamiaru! Po prostu będę jeść je rzadziej i będą to tylko zdrowe zamienniki tych sklepowych. I to był strzał w dziesiątkę, ponieważ nie brakuje mi żadnych słodkości i poznaję nowe, wspaniałe smaki.

Jak zrzucić zbędne kilogramy 4

Jednak wiem, że na początku ciężko zapomnieć o ciastkach, ciasteczkach i czekoladkach mimo ich zdrowych zamienników. W końcu nasz organizm jest uzależniony od cukru, więc musimy to odstawienie traktować jak odwyk. Dlatego przygotowałam dla Was kilka rad.

Jak zrzucić zbędne kilogramy 4?

JAK ZREZYGNOWAĆ ZE SŁODYCZY?

  • Jedz słodkie śniadania – dla mnie był to strzał w dziesiątkę. Dzięki owsiankom, omletom, jaglankom z masłem orzechowym, owocami i orzechami udało mi się zapanować nad popołudniowo-wieczornymi zachciankami na słodycze. Więcej na ten temat TUTAJ.
  • Pełnowartościowe posiłki to podstawa – staraj się jeść dużo warzyw, białka, zdrowych węglowodanów oraz tłuszczów w każdym posiłku (przy kolacji możesz sobie odpuścić węglowodany), dzięki czemu Twój organizm będzie odżywiony i nie będzie domagał się uzupełnienia energii w postaci słodyczy. Przykłady takich posiłków znajdziecie TUTAJ.
  • Stosuj zdrowe zamienniki – garść suszonej żurawiny, 2 daktyle (czytajcie etykiety – wiele suszonych owoców zawiera syrop glukozowo-fruktozowy lub cukier), 10 orzechów czy łyżeczka masła orzechowego (bez soli i cukru) powinny załatwić sprawę. Na większego głoda najlepiej upichcić sobie co zdrowego (przepisy znajdziecie TUTAJ).
  • Trening – może to dziwnie zabrzmieć, ale miałam kilka takich sytuacji, kiedy chodziło za mną coś słodkiego i byłam bliska złamania się. Wiedziałam jednak, że nie jest to żaden głód. Dlatego spróbowałam wsiąść na rowerek stacjonarny i zaczęłam pedałować. Jaki rezultat? Po kilku machnięciach nogami zapomniałam o słodyczach, a dodatkowo wykonałam porządny trening aerobowy.
  • Kawa zbożowa – mam takie wieczory, że po kolacji nachodzi mnie ochota na jakąś słodką przekąskę. Myślę, że jest to spowodowane zmęczeniem (organizm domaga się zastrzyku energii). Wtedy przygotowuję sobie Inkę z mlekiem, która jest takim moim wieczornym kakałkiem. 
  • Myśl o celu – wszystkie te rady mogą okazać się niczym, kiedy naszym oczom ukazuje się tabliczka czekolady, pyszny serniczek, czy pudełko lodów. Wtedy zastanówmy się, co nam da ich zjedzenie? Jest duże prawdopodobieństwo, że dojdziemy do wniosku, że ta chwila przyjemności nie jest warta naszych wyrzeczeń i ciężkiej pracy. O szkodliwości cukru i zaletach jego ostawienia możecie poczytać TUTAJ.

To są takie moje rady na początek słodyczowego odwyku, który może być naprawdę ciężki. Jeszcze raz podkreślę, że cukier jest uzależniający i możemy nawet odczuwać symptomy odstawienia (niepokój, senność, złość). Dlatego wtedy warto posiłkować się owocami i zdrowymi słodyczami. Jednak już po kilku dniach poczujemy ulgę i będzie nam z tym dobrze. Po paru tygodniach okaże się, że zwykłe słodycze są dla nas za słodkie i wtedy już będziemy odczuwać coraz słabszą pokusę do ich sięgnięcia.

Jak zrzucić zbędne kilogramy 4

Pamiętajcie też, że nie tylko słodycze zawierają szkodliwy dla nas cukier. Warto odstawić też inne produkty z jego zawartością – wtedy ten proces będzie szybszy i skuteczniejszy. A nasz sylwetka na pewno ulegnie zmianie.

Inne wpisy z tego cyklu

Temat jest tak rozległy, że nie udało mi się zmieścić w jednym wpisie, dlatego resztę informacji znajdziecie klikając w poniższe linki.

Jak Zrzucić Zbędne Kilogramy #1

Jak Zrzucić Zbędne Kilogramy #2 

Jak Zrzucić Zbędne Kilogramy #3

Jak Zrzucić Zbędne Kilogramy #5


Jeśli ten post okazał się dla Was wartościowy, proszę podzielcie się swoją opinią w komentarzu, dajcie łapkę w górę (Facebook) lub kliknijcie w serduszko (Instagram).

Podobne wpisy

Jem słodycze i chudnę – jak to robię?

Zdrowe zamienniki słodyczy i słonych przekąsek

Marta Gajek

Szczęśliwa mama Jagody i Witka. Żona bardzo pomysłowego męża i lektorka języka angielskiego z pasji. Ciągle wymyślam sobie zajęcia, ale dzięki temu jestem szczęśliwa i nigdy się nie nudzę. Dbam o sylwetkę, lubię zdrowo gotować, kocham rośliny i stawiam pierwsze kroki w ogrodnictwie. Do tego staram się mądrze wychowywać swoje dzieci. Chcę podzielić się z Tobą swoim doświadczeniem w tych dziedzinach i pokazać Ci, że można fajnie żyć, korzystając z tego, co masz wokół siebie. 

Dołącz do mnie
Newsletter

Zachęcam do zapisania się na newsletter Pipilotki. Informacje o nowych wpisach prosto na Twoją skrzynkę!


Archiwum
X