Trochę dziwny tytuł, jak na wpis o odchudzaniu, nie sądzicie? Przecież dieta to ograniczenia, obcinanie kalorii, odmawianie sobie ulubionych potraw i ogólna katorga. Nie w moim wydaniu :). W swoim życiu wypróbowałam już wiele niemądrych diet (Dukan – 2 dni, głodówka – zakończona zapaleniem nerek, niejedzenie kolacji – ucierpiał żołądek) i w pewnym momencie miałam już dosyć jakichkolwiek ograniczeń. Nie wyobrażam sobie, że mogłabym teraz zrezygnować ze swoich ulubionych produktów na rzecz diety.

Przykładowe Menu1

CIAŁO

Na szczęście, wiedza na temat zdrowego odchudzania jest teraz dużo większa i można schudnąć jedząc dużo, ale zdrowo. Nawet będąc na redukcji chodziłam najedzona, a przy niektórych posiłkach nawet objedzona. Ale jak to jest możliwe? Odpowiedzią będą dwa słowa: PODKRĘCENIE METABOLIZMU. Jemy i ćwiczymy tak, żeby nasz organizm potrzebował większej ilości kalorii. Dzięki temu nasz organizm jest odżywiony i zdrowo spala tłuszcz. Więcej na ten temat możecie przeczytać w tym wpisie:

Przyspiesz swój metabolizm!

Trening obwodowy dla początkujących.

Tam dowiecie się jak łatwo można nastawić swój organizm na większe spalanie. Ograniczanie kalorii do 1000, a nawet 1500 kcal to najgorszy wybór z możliwych. Organizm nie dostaje odpowiedniej dawki energii i zaczyna nastawiać się na mniejszą podaż, żeby zaoszczędzić głodowe kalorie jakie przyjął.

 

UMYSŁ

Wyobraźcie sobie sytuację, kiedy jesteście na wakacjach all inclusive i restauracja, w której jecie serwuje Wam potrawy, których nie lubicie, dodatkowo w tak małych ilościach, że chodzicie ciągle głodni. Wakacje okazują się średnio udane, ale postanawiacie przetrwać ten tydzień czy dwa, a po powrocie do domu nadrabiacie kotlecikami i ziemniorami, zajadając to wszystko ciastem maminej roboty.

Czy tak ma wyglądać Wasza dieta? Odmawianie sobie wszystkiego, po czym po zakończeniu diety serwowanie sobie efektu jojo potrawami, które kochacie? Raczej nie. Dlatego warto wprowadzić zmiany, które nie będą powodowały dyskomfortu psychicznego, i które będziecie mogli wdrożyć na całe życie. Zajrzyjcie tutaj po rady jak zacząć odchudzanie:

Jak schudnąć?

Wprowadzajcie zmiany powoli, a zobaczycie, że stopniowe przechodzenie na zdrowsze zamienniki ulubionych potraw jest całkiem przyjemne. Dlaczego będąc na diecie, nie możemy sprawiać sobie przyjemności i zajadać się pysznymi potrawami? Przecież większość z nas lubi jeść i celebrować posiłki.Wiele fajnych przepisów i przykładowych jadłospisów znajdziecie tutaj:

Przykładowe Zdrowe Menu.

PODSUMOWUJĄC

Nie dajcie się zwieść dietom, które obiecują błyskawiczne efekty, bo nastawione są krótkofalowo. A co po diecie? Jak z niej wyjść, jak uniknąć efektu jojo? Dlatego nastawmy się na efekty widoczne po dłuższym czasie, ale długofalowe, które będą z pożytkiem dla naszego zdrowia i umysłu.

Inne wpisy z tego cyklu

Temat jest tak rozległy, że nie udało mi się zmieścić w jednym wpisie, dlatego resztę informacji znajdziecie klikając w poniższe linki.

Jak Zrzucić Zbędne Kilogramy #1 

Jak Zrzucić Zbędne Kilogramy #3

Jak Zrzucić Zbędne Kilogramy #4

Jak Zrzucić Zbędne Kilogramy #5


Jeśli ten post okazał się dla Was wartościowy, proszę podzielcie się swoją opinią w komentarzu, dajcie łapkę w górę (Facebook) lub kliknijcie w serduszko (Instagram).

Marta Gajek

Szczęśliwa mama Jagody i Witka. Żona bardzo pomysłowego męża i lektorka języka angielskiego z pasji. Ciągle wymyślam sobie zajęcia, ale dzięki temu jestem szczęśliwa i nigdy się nie nudzę. Dbam o sylwetkę, lubię zdrowo gotować, kocham rośliny i stawiam pierwsze kroki w ogrodnictwie. Do tego staram się mądrze wychowywać swoje dzieci. Chcę podzielić się z Tobą swoim doświadczeniem w tych dziedzinach i pokazać Ci, że można fajnie żyć, korzystając z tego, co masz wokół siebie. 

Dołącz do mnie
Newsletter

Zachęcam do zapisania się na newsletter Pipilotki. Informacje o nowych wpisach prosto na Twoją skrzynkę!


Archiwum
X