Lubię pracować nad sobą, wyznaczać sobie nowe cele, planować, stąd pomysł na tytuł „Lepsza ja w 2017 roku”. Wiele osób neguje sens noworocznych postanowień, bojkotuje je, inni wręcz przeciwnie – wymyślają listę rzeczy, które chcą zmienić, często przeceniając swoje możliwości. Z tego właśnie powodu od niedawna nie robię postanowień, tylko wyznaczam sobie cele (więcej na ten temat przeczytacie w TYM wpisie, gdzie możecie również ściągnąć darmowe grafiki, które pomogą Wam się zmotywować). Ta metoda motywuje mnie do pracy i naprawdę działa. Polecam ją każdej osobie, która chce poprawić jakość swojego życia.

lepsza ja w 2017 roku

Lepsza ja w 2017 roku

Ten artykuł powstał z myślą o wszystkich osobach, które są zmotywowane do zmian, ale nie bardzo wiedzą jak zacząć. Jest to zbiór wszystkich wpisów z bloga, które moim zdaniem pomogą Wam rozpocząć pracę nad swoją dietą, ciałem i życiem. Miłego czytania!

DIETA

Dla osób, które chcą zacząć zdrowo się odżywiać lub schudnąć. W tych wpisach znajdziecie wiele rad dotyczących planowania posiłków, określania zapotrzebowania kalorycznego i sposobów na podjadanie. 


Jak obliczyć zapotrzebowanie kaloryczne i ułożyć zdrową dietę?

Jak zrzucić zbędne kilogramy? #1 – we wpisie znajdują się odnośniki do kolejnych artykułów na ten temat.

Jak znaleźć czas na zdrowe gotowanie?

Jak przekonać dziecko do jedzenia warzyw?

Jem zdrowo a nie chudnę #1 – we wpisie znajdują się odnośniki do kolejnych artykułów na ten temat.

Jak planować zdrowe posiłki?

Co jeść, żeby schudnąć i być zdrowym?

Zdrowe zamienniki słodyczy i słonych przekąsek

Jak przyspieszyć swój metabolizm?

lepsza ja w 2017 roku

ĆWICZENIA

W tej kategorii znajdziecie wszystko, co sprawdziłam na sobie w kwestii ćwiczeń. Nie jest tego wiele, bo moją miłością jest trening siłowy i rzadko próbuję czegoś innego, ale znajdziecie też trening dla początkujących, czy zapracowanych. Są też sposoby na ładne pośladki oraz kilka słów o bieganiu dla początkujących i jego zaletach.


Jak zrzucić zbędne kilogramy? #5

Trening obwodowy dla początkujących

Przysiad bułgarski

Skuteczne ćwiczenia na pośladki

Trening dla zapracowanych

Zalety ćwiczeń na siłowni

Dlaczego biegam?

Jak pokochać bieganie?

lepsza ja w 2017 roku

ORGANIZACJA

Jeśli macie problemy z poranną organizacją i czujecie, że czas przepływa Wam przez palce, w tych wpisach znajdziecie wiele przydatnych informacji, które pomogą Wam ogarnąć codzienny chaos i wygospodarować czas na własne przyjemności. 


5 sposobów na bezstresowe poranki

Jak przestać odkładać rzeczy na później?

Jak dobrze zacząć tydzień?

Zmiany z moim życiu, które poprawiły jego jakość

Jak efektywnie wykorzystać weekend?

Jak dobrze zaplanować tydzień?

lepsza ja w 2017 roku

MOTYWACJA

Jak zacząć dzień z uśmiechem na ustach? Jak realizować swoje cele? Jak poradzić sobie z negatywnymi emocjami? Te wpisy zainspirują Was do działania.


Jak zmotywować się do działania z samego rana?

Sposoby na radzenie sobie ze stresem

Jak dodać sobie energii?

VISION BOARD – mapa celów

lepsza ja w 2017 roku

W tym wpisie zebrałam większość mojej wiedzy i doświadczenia na temat zdrowego odżywiania, ćwiczeń, organizacji i motywacji. Niech nie przerazi Was ilość linków, bo każdy post jest w jakiś sposób ze sobą powiązany i wydaje mi się, że czyta się je całkiem szybko. Znajdują się tam informacje, które teoretycznie każdy z nas powinien znać, jednak często zapominamy o pewnych rzeczach lub ich sobie nie uświadamiamy. Dlatego warto to wszystko przeczytać, ułożyć sobie plan działania i codziennie, małymi kroczkami zacząć pracować nad sobą.

Dajcie znać, czy macie jakieś cele na nowy rok i jak wygląda Wasza praca nad nimi. Jak motywujecie się do ich realizacji?


Jeśli ten post okazał się dla Was wartościowy, proszę podzielcie się swoją opinią w komentarzu, dajcie łapkę w górę (Facebook) lub kliknijcie w serduszko (Instagram).

Marta Gajek

Szczęśliwa mama Jagody i Witka. Żona bardzo pomysłowego męża i lektorka języka angielskiego z pasji. Ciągle wymyślam sobie zajęcia, ale dzięki temu jestem szczęśliwa i nigdy się nie nudzę. Dbam o sylwetkę, lubię zdrowo gotować, kocham rośliny i stawiam pierwsze kroki w ogrodnictwie. Do tego staram się mądrze wychowywać swoje dzieci. Chcę podzielić się z Tobą swoim doświadczeniem w tych dziedzinach i pokazać Ci, że można fajnie żyć, korzystając z tego, co masz wokół siebie. 

Dołącz do mnie
Newsletter

Zachęcam do zapisania się na newsletter Pipilotki. Informacje o nowych wpisach prosto na Twoją skrzynkę!


Archiwum
X