Masaż wyszczuplający brzucha na pewno nie jest cudowną metodą na pozbycie się oponki. Do tego potrzebna jest odpowiednia dieta i trening. Jednak jest on ich świetnym uzupełnieniem i wykonywany prawidłowo może okazać się bardzo pomocny w walce o ładny brzuch.

Masaż wyszczuplający brzucha

Masaż wyszczuplający brzucha

Dlaczego warto go wykonywać? 

Kiedy masujemy brzuch intensywnie i regularnie, skóra staje się jędrniejsza i napina się, co daje efekt płaskiego brzucha. Dodatkowo dobrze wykonany masaż sprzyja rozbiciu i rozdrobnieniu podskórnej tkanki tłuszczowej, która jest lepiej spalana, pod warunkiem, że wykonamy trening po masażu (niekoniecznie od razu po, może być dzień później).

Jakiego kremu używać? 

Dobrze będzie jeśli użyjemy kremu wyszczuplającego – ujędrniającego, który razem z masażem powinien  dać wymierne efekty. Wcześniej używałam balsamu Soraya Summer Slim wyszczuplająco – antycelluitowego z kofeiną i byłam zadowolona. Po tygodniu już widziałam różnicę. Czytałam wiele negatywnych opinii na temat tego balsamu, ale moim zdaniem to dobry masaż jest kluczem do sukcesu, a krem tylko wspomaga działanie masażu. Może do smarowania całego ciała nie jest idealny, ale do masażu nadaje się doskonale. Dzisiaj kupiłam inny balsam: Eveline Slim Extreme 3D Spa wyszczuplająco-ujędrniający. Po kilku tygodniach używania podzielę się z Wami opinią i efektami.

soraya-summer-slim-balsam-do-ciala-wyszczuplajaco-antycellulitowyeveline-slim-extreme-3d-antycellulit-krem-wyszczuplaja-cy-uja-drniaja-cy-200ml

Jak wykonywać masaż prawidłowo?

Nakładamy krem na dłonie i zaczynamy od okrężnych ruchów zgodnie ze wskazówkami zegara po całym brzuchu (nie zapominamy o boczkach). Następnie „podszczypujemy” brzuszek – tzn., łapiemy między palce kolejne partie brzucha (nie łapiemy tylko skóry opuszkami, ale całymi palcami solidne wałki tłuszczu). Potem ugniatamy brzuszek, jakbyśmy wyrabiały ciasto. Na końcu wykonujemy ponownie okrężne ruchy, tak jak na początku, tylko tym razem zataczamy malutkie kółeczka. Masaż kończymy głaskaniem brzucha.  Po takim  masażu powinnyśmy czuć przyjemne ciepło na brzuszku, wtedy będziemy wiedziały, że masaż wykonany był prawidłowo. TUTAJ znajdziecie video, na którym pokazane jest jak dokładnie wykonywać masaż.

Moim zdaniem ten masaż potrafi zdziałać cuda w połączeniu z dietą i treningiem. Jest tylko jeden warunek – trzeba wykonywać go regularnie i skrupulatnie. Spróbujecie?

O diecie przeczytacie więcej TUTAJ, a o treningu TUTAJ.


 

Jeśli ten post okazał się dla Ciebie wartościowy, proszę podziel się swoją opinią w komentarzu, daj łapkę w górę (Facebook) lub kliknij w serduszko (Instagram).

Podobne wpisy:

Sposoby na pozbycie się oponki z brzucha

Marta Gajek

Szczęśliwa mama Jagody i Witka. Żona bardzo pomysłowego męża i lektorka języka angielskiego z pasji. Ciągle wymyślam sobie zajęcia, ale dzięki temu jestem szczęśliwa i nigdy się nie nudzę. Dbam o sylwetkę, lubię zdrowo gotować, kocham rośliny i stawiam pierwsze kroki w ogrodnictwie. Do tego staram się mądrze wychowywać swoje dzieci. Chcę podzielić się z Tobą swoim doświadczeniem w tych dziedzinach i pokazać Ci, że można fajnie żyć, korzystając z tego, co masz wokół siebie. 

Dołącz do mnie
Newsletter

Zachęcam do zapisania się na newsletter Pipilotki. Informacje o nowych wpisach prosto na Twoją skrzynkę!


Archiwum
X