Wrzesień to dla mnie zawsze trudny czas pod względem zawodowym. Układanie grafików, milion telefonów, doba za krótka, a klienci wymagający. Przez ten czas często czuję uczucie ściskania w żołądku, nie mogę spać i chodzę podenerwowana. Dlatego w tym roku postanowiłam coś z tym zrobić.

Moje sposoby na radzenie sobie ze stresem

Moje sposoby na radzenie sobie ze stresem

  • Myślenie pozytywne – kiedy dopada mnie stresowa sytuacja i pojawia się znajomy uścisk w żołądku, staram się przekierować myśli na inne tory. Zaczynam myśleć o osobach, które poprawiają mi humor, przypominam sobie nasze ostatnie wakacje lub myślę, co zrobimy w weekend. Pomaga mi to pozbyć się napięcia i myśleć logicznie.
  • Głębokie oddechy – kiedy czuję, że sytuacja mnie przerasta, wstaję zza biurka i oddycham głęboko. Stres mija, mogę zacząć działaćrozsądnie, a mój mózg jest wdzięczny za świeżą dawkę tlenu.
  • Zdjęcia i filmiki słodkich dzieci i zwierzaków – może brzmieć to dziwnie, ale włącz sobie filmik z berbeciami jedzącymi cytrynę po raz pierwszy w życiu i spróbuj się nie zaśmiać. To samo jest ze zwierzakami – filmy z golden retrieverami wyzwalają we mnie tyle pozytywnych emocji, że od razu zapominam o stresie.
  • Herbata z melisy – kiedy się stresuję, często mam problemy z zaśnięciem. Dlatego przed snem serwuję sobie herbatę z melisy (prosto z ogródka, lub suszoną, nie oszukaną) i od razu lepiej mi się zasypia.
  • Gorąca kąpiel – jest też świetnym sposobem na pozbycie się napięcia narastającego przez cały dzień. Do tego dobry peeling, uspokajająca muzyka w tle, a po kąpieli książka w łóżku i życie staje się piękniejsze.
  • Wieczorny spacer – nie dość, że wpływa dobrze na moje zdrowie, to jeszcze pomaga mi oczyścić głowę z negatywnych emocji.
  • Aktywność fizyczna – ten podpunkt zostawiłam sobie na koniec. Bieganie, jazda na rowerze, pływanie, czy wizyta na siłowni to moim zdaniem najlepszy sposób na pozbycie się stresu. Ćwiczenia powodują, że w naszym organizmie wytwarzają się endorfiny, a mięśnie pozbywają się napięcia. Do tego dostajemy zdrowe i ładne ciało w bonusie. Czego chcieć więcej?

Moje sposoby na radzenie sobie ze stresem nie są nowym odkryciem. Większość z nas jest świadoma, co robić, żeby się zrelaksować. Jednak w codziennym biegu o tym zapominamy. Warto czasem zatrzymać się i pomyśleć o sobie.

A jak Wy radzicie sobie ze stresem? Macie jakieś swoje sprawdzone sposoby? Dajcie znać w komentarzach – inni czytelnicy i oczywiście ja sama chętnie skorzystamy z każdego sposobu na to, żeby mniej się stresować.


Jeśli ten post okazał się dla Was wartościowy, proszę podzielcie się swoją opinią w komentarzu, dajcie łapkę w górę (Facebook) lub kliknijcie w serduszko (Instagram).

Podobne wpisy

Jak dobrze zacząć tydzień?

Jak dodać sobie energii?

Marta Gajek

Szczęśliwa mama Jagody i Witka. Żona bardzo pomysłowego męża i lektorka języka angielskiego z pasji. Ciągle wymyślam sobie zajęcia, ale dzięki temu jestem szczęśliwa i nigdy się nie nudzę. Dbam o sylwetkę, lubię zdrowo gotować, kocham rośliny i stawiam pierwsze kroki w ogrodnictwie. Do tego staram się mądrze wychowywać swoje dzieci. Chcę podzielić się z Tobą swoim doświadczeniem w tych dziedzinach i pokazać Ci, że można fajnie żyć, korzystając z tego, co masz wokół siebie. 

Dołącz do mnie
Newsletter

Zachęcam do zapisania się na newsletter Pipilotki. Informacje o nowych wpisach prosto na Twoją skrzynkę!


Archiwum
Polecane
X