Minęło już trochę czasu od Świąt i zdążyłyśmy przetestować prezenty, które Jagoda dostała. Dlatego postanowiłam napisać post i nagrać film na ten temat, bo myślę, że może on się przydać rodzicom, ciociom, wujkom i babciom, którzy mają problem z wyborem prezentów dla takich maluchów.

Najlepsze prezenty dla dwulatka

FILM

Na początku zapraszam Was do oglądani filmu na YouTube, w którym pokazuję wszystkie zabawki i omawiam je bardziej szczegółowo – Najlepsze zabawki dla dwulatka.

Najlepsze prezenty dla dwulatka

Czy aby na pewno najlepsze? Specjalnie wybrałam taki tytuł, bo dla są one najlepsze według nas :). Jagoda jest zadowolona, dużo się dzięki nim uczy, a ja nie mogę wyjść z podziwu dla ludzi, którzy je wymyślili i wyprodukowali. 

A jakie według mnie są cechy dobrej zabawki? 

  • Jak najmniej plastiku – plastiki mnie przerażają i odrzucają. Uważam, że drewniane zabawki są dużo trwalsze, dużo bardziej estetyczne i ekologiczne. Oczywiście, mamy kilka plastikowych, jak np. klocki, które Jagoda bardzo lubi, ale zdecydowanie bardziej wolimy drewno.
  • Element edukacyjny – zabawki zmuszające dziecko do myślenia, do działania, do kombinowania, do kreatywności, a nie robiące „całą robotę” za dziecko.
  • Niedroga – oczywiście to pojęcie dla każdego będzie miało inny wymiar. Dla mnie zabawki na święta czy urodziny do 100zł są do przyjęcia, chociaż zawsze wolę kupić za tę kwotę jakąś zabawkę + książkę lub grę planszową.

Drewniane warzywa do krojenia

To był największy hit tych świąt! Trzeba było robić kolejki do zabawy nimi, bo dziewczyny (Jagoda z kuzynką) walczyły o nie zawzięcie. A zabawka jest bardzo prosta – warzywa i owoce podzielone na pół, lub trzy części, połączone mocnym rzepem. Trzeba je przekroić drewnianym nożem. Zabawkę zabieramy wszędzie i dzieciaki zawsze się nimi bawią. Nawet te starsze.

Drewniane cymbałki

Ciekawa zabawka, zwłaszcza jeśli rodzice mają jako taki słuch muzyczny i potrafią na nich coś zagrać :). Jagoda często na nich „gra” i podśpiewuje. Niestety, nasze mają powtarzające się dźwięki, dlatego trzeba na to uważać. Myślę, że jest to świetna zabawka rozwijająca słuch muzyczny.

Najlepsze prezenty dla dwulatka

Puzzle edukacyjne „Stuka Puka”

Te puzzle to majstersztyk! Są tak pomysłowo i pięknie wykonane, że aż chce się je układać. My mamy zwierzęta gospodarskie i zwierzęta, które wykluwają się z jaj. Ale nic więcej nie będę mówić, bo trzeba to zobaczyć. 

Puzzle drewniane zwierzęta

Ta zabawka jest tania i zajmująca. Jagoda potrafi układać ją na okrągło. U dziadków ma układankę z owocami i nimi bawi się z równym zapałem. Poza układaniem dziecko może poćwiczyć nazwy kolorów lub angielskich nazw zwierząt czy owoców.

Wałek i foremki

O tej zabawce zapomniałam wspomnieć w filmie, ale jest to kolejny świetny wybór. Nasze swój debiut miały podczas pieczenia pierników na Święta. Ta zabawka pomogła mi pracować nad piernikami, kiedy Jagoda zawzięcie wałkowała swój kawałek ciasta. Potem wycinałyśmy pierniki razem i piekłyśmy piękne misie. Wałek pomocny jest również kiedy gotuję, a Jagoda koniecznie chce robić coś ze mną – daję jej kawałek ciasta (często robię z mąki i wody) i wtedy jest zajęta na dobre kilkanaście minut. Nasz wałek ciocia kupiła Jagodzie w Tigerze. W internecie znalazłam dla Was trochę inny (niestety plastikowy), ale ma za to dołączoną plastelinę.

Te zabawki są naszymi ulubionymi i praktycznie codziennie Jagoda bawi się którąś z nich. Oczywiście, zdaję sobie sprawę, że co najlepsze dla mnie i mojego dziecka, nie musi być takie dla Was. Dlatego koniecznie dajcie mi znać, jakie są Wasze zabawkowe hity – bardzo jestem ciekawa co w świecie zabawek piszczy :).


Jeśli ten post okazał się dla Was wartościowy, proszę podzielcie się swoją opinią w komentarzu, dajcie łapkę w górę (Facebook) lub kliknijcie w serduszko (Instagram).

Podobne wpisy

Książeczki dla dzieci od 0 do 5 lat, które polecamy

Co zamiast słodyczy je moja córka?

Marta Gajek

Szczęśliwa mama Jagody i Witka. Żona bardzo pomysłowego męża i lektorka języka angielskiego z pasji. Ciągle wymyślam sobie zajęcia, ale dzięki temu jestem szczęśliwa i nigdy się nie nudzę. Dbam o sylwetkę, lubię zdrowo gotować, kocham rośliny i stawiam pierwsze kroki w ogrodnictwie. Do tego staram się mądrze wychowywać swoje dzieci. Chcę podzielić się z Tobą swoim doświadczeniem w tych dziedzinach i pokazać Ci, że można fajnie żyć, korzystając z tego, co masz wokół siebie. 

Dołącz do mnie
Newsletter

Zachęcam do zapisania się na newsletter Pipilotki. Informacje o nowych wpisach prosto na Twoją skrzynkę!


Archiwum
Polecane
X