Dawno temu zaczęłam ten cykl wpisów, ale jakoś nie miałam motywacji do kontynuowania go. Jednak ostatnio uczę coraz młodsze dzieci i moja kreatywność do wymyślania coraz to nowych, ciekawych lekcji siłą rzeczy musiała wzrosnąć.

Nauka angielskiego 3

Uczenie maluszków to ciężka praca, ale daje najwięcej satysfakcji. Praktycznie z dnia na dzień widać efekty. Ucząc 2,5 – 3 letnie dzieci wiem, że nie mogę tylko posadzić ich na dywanie i pokazywać im obrazków czy przedmiotów, których nazwy one mają powtarzać. Dlatego najczęściej ten element lekcji jest bardzo krótki, upewniam się, że znają rzeczy, które widzą, a potem jest czas na zabawę.

Najczęściej staram się szukać inspiracji na YouTube. Takie małe dzieci (ale również starsze) kochają radosne i kolorowe teledyski. Dlatego korzystam z nich prawie zawsze. Od przedszkolanek wiem, że nasze ulubione utwory śpiewane są przez nie całymi dniami.

Jeśli chcecie, żeby Wasze maluchy miały kontakt z angielskim od małego, polecam Wam puszczanie piosnek i śpiewanie razem z nimi. A zobaczycie jak szybko nauczą się wielu słówek i będą je pięknie wymawiać. Pamiętajcie, że dziecko do 12 roku życia potrafi przyswoić wymowę obcego języka tak, jakby to był jej ojczysty. Dlatego ważne jest, żeby miały z nim jak najczęstszy kontakt.

 Najlepsze piosenki dla najmłodszych

Piosenka o kolorach, szczególnie przypadła do gustu moim najmłodszym uczniom, ponieważ jest bardzo melodyjna i spokojna.

Piosenka z bardzo popularnym pytaniem. Często zaczynamy nią lekcję i dzieci mówią mi jak się dzisiaj mają. Kochają ją, bo finał jest bardzo śmieszny – powiem tylko, że można się nawzajem zjeść :).

Kolejna piosenka „startowa”. Łatwy sposób na przyswojenie standardowych powitań.

Co tu dużo pisać? Moje przedszkolaki potrafią zapytać i odpowiedzieć na pytanie „How’s the weather” perfekcyjnie. A ile jest śmiechu, kiedy przelatują świnki i Mikołaj zjeżdża na sankach!

Słodka piosenka nawet dla najmłodszych. Każdy ma swojego ukochanego misia – podczas śpiewania może śpiewać razem z nim.

Jeśli macie jakieś specjalne życzenia na temat wpisów o nauce języka angielskiego, napiszcie w komentarzach, a chętnie zajmę się tematami zaproponowanymi przez Was.


Jeśli ten post okazał się dla Was wartościowy, proszę podzielcie się swoją opinią w komentarzu, dajcie łapkę w górę (Facebook) lub kliknijcie w serduszko (Instagram).

Podobne wpisy

Nauka angielskiego 1 Jak nauczyć dziecko literek?

Nauka angielskiego 2 Przyswajanie słówek przez starszych uczniów

 

 

Marta Gajek

Szczęśliwa mama Jagody i Witka. Żona bardzo pomysłowego męża i lektorka języka angielskiego z pasji. Ciągle wymyślam sobie zajęcia, ale dzięki temu jestem szczęśliwa i nigdy się nie nudzę. Dbam o sylwetkę, lubię zdrowo gotować, kocham rośliny i stawiam pierwsze kroki w ogrodnictwie. Do tego staram się mądrze wychowywać swoje dzieci. Chcę podzielić się z Tobą swoim doświadczeniem w tych dziedzinach i pokazać Ci, że można fajnie żyć, korzystając z tego, co masz wokół siebie. 

Dołącz do mnie
Newsletter

Zachęcam do zapisania się na newsletter Pipilotki. Informacje o nowych wpisach prosto na Twoją skrzynkę!


Archiwum
Polecane
X