Czy są skuteczne sposoby na pozbycie się oponki z brzucha? To pytanie zadaje sobie wiele kobiet, które mają wieczny problem z brzuchem. To tutaj najczęściej odkłada nam się tłuszcz i stąd najtrudniej go się pozbyć.
Sposoby na pozbycie się oponki z brzucha
W Internecie można znaleźć wiele mitów na temat zrzucania tłuszczu z brzucha, takich jak: rób tysiące brzuszków dziennie, 6 Weidera rozwiąże Twoje problemy z brzuchem. Jednak większość z nich to wymysły mało świadomych osób. Co tak naprawdę pomoże nam pozbyć się oponki?
DIETA
Jest takie powodzenie, ze brzuch robi się w kuchni. I trzeba to przyjąć do wiadomości. Jeśli ćwiczymy, a przyjmujemy więcej kalorii niż spalamy, to nie mamy szans na schudnięcie. Jednak nie tylko ważna jest ilość spożywanych kalorii, ale także jakość. Starajmy się jeść jak najmniej przetworzone produkty, dużo warzyw, ograniczać sól, a cukier zastępować jego naturalnymi zamiennikami (stewia, ksylitol, miód). Nie zapominajmy też o zdrowych tłuszczach (oliwa z oliwek, olej kokosowy, lniany). Należy również pamiętać, że zbyt mała ilość przyjmowanych kalorii również nie przyniesie efektów, ponieważ organizm będzie się bronił przed szybką utratą tłuszczu i zacznie go magazynować. Warto też sprawdzić, czy nasz nabrzmiały brzuszek nie jest efektem uczulenia na laktozę znajdującą się w nabiale, lub gluten. Wszystko na temat prawidłowej diety znajdziesz w TEJ zakładce.
INTERWAŁY
Czyli ćwiczenia ze zmienną intensywnością. Taki trening powinien trwać od 20 do 30 minut i powinien być poprzedzony 10-15 minutową rozgrzewką. Polega na przeplataniu np. 1 minuty truchtu (7-8 km/h) z minutowym sprintem (10-12 km/h). Jednak jest to trening dla osób, które już wcześniej miały do czynienia z bieganiem lub innymi intensywnymi ćwiczeniami. Początkującym radzę zacząć od zwykłego biegania.
Osoby zaczynające przygodę z interwałami powinny zmienić proporcje na korzyść truchtu czyli np. 1,5 minuty trucht – 30 sekund sprintu. Po treningu należy rozciągnąć mięśnie. Okazuje się, że ten trening jest dużo bardziej skuteczniejszy w spalaniu tkanki tłuszczowej. Co więcej, tłuszcz spala się jeszcze do 24 godzin po treningu. Dodatkowym bonusem dla nas jest znaczne poprawienie kondycji. Więcej o interwałach TUTAJ.
AEROBY
Inaczej ćwiczenia cardio, takie jak jazda na rowerze, jogging, pływanie, ćwiczenia na orbitreku przy odpowiednim tętnie (TUTAJ znajdziecie informacje na ten temat). Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które mają dużo kilogramów do zrzucenia, o słabej kondycji, lub zaczynających przygodę ze sportem. Brzuszki, czy 6 Weidera działają na nasze mięśnie, które wyrzeźbią się ładnie, ale będą nadal schowane pod warstwą tłuszczu, który musimy spalić. Należy jednak pamiętać, że organizm bardzo szybko przyzwyczaja się do takiego treningu i po dłuższym czasie 30-40minut aerobów dziennie nie będzie dawało rezultatów, dlatego po pewnym czasie lepiej przerzucić się na trening interwałowy. W kontrolowaniu treningów pomocny może okazać się kalendarz treningowy, do ściągnięcia TUTAJ.
4. TRENING SIŁOWY.
Jest świetnym uzupełnieniem treningu aerobowego (dla mnie na odwrót – uwielbiam ćwiczyć na siłowni). Ćwiczenia siłowe wspomogą cały proces. Podczas takich ćwiczeń mięśnie nabierają kształtu, przez co brzuszek nawet pod jeszcze nie spaloną warstwą tłuszczu wygląda lepiej – jest bardziej napięty i jędrny (sama się o tym przekonałam). Do tego, im więcej mamy mięśni tym szybszy metabolizm, za czym idzie szybsze spalanie tłuszczu. O tym możecie poczytać TUTAJ.
MASAŻ BRZUCHA
Kiedy masujemy brzuch intensywnie i regularnie, skóra staje się jędrniejsza i napina się, co daje efekt płaskiego brzucha. Dodatkowo dobrze wykonany masaż sprzyja rozbiciu i rozdrobnieniu podskórnej tkanki tłuszczowej, która jest lepiej spalana, pod warunkiem, że wykonamy trening po masażu (niekoniecznie od razu po, może być dzień później). Więcej na temat masażu wraz z video jak go wykonywać znajdziecie TUTAJ.
PODSUMOWUJĄC:
- DIETA
- trening siłowy 2-3 razy w tygodniu
- interwały lub aeroby 2-3 razy w tygodniu
- odpoczynek (przynajmniej 1 rest day w tygodniu)
- codzienny masaż brzucha
Jeśli będziecie stosować się do tych zasad, zapewniam Was, że efekty zobaczycie już po kilku tygodniach ćwiczeń. Te sposoby na pozbycie się oponki z brzucha naprawdę działają, wystarczy być zmotywowanym i cierpliwie dążyć do celu.
Jeśli ten post okazał się dla Ciebie wartościowy, proszę podziel się swoją opinią w komentarzu, daj łapkę w górę (Facebook) lub kliknij w serduszko (Instagram).
Podobne wpisy
https://www.pipilotka.pl/jak-biegac-aby-schudnac/