Jak już wiele razy pisałam, jestem zagorzałą zwolenniczką treningu siłowego. Jednak zdaję sobie sprawę, że ciężko tak po prostu przyjść na siłownię i zacząć ćwiczyć. Dlatego najlepiej zacząć trenować w warunkach domowych, rozwinąć się i potem ewentualnie zapisać się na siłownię lub kompletować własny sprzęt do treningu domowego.

Ten trening ułożyłam sobie sama (pozbierałam ćwiczenia z kilku zestawów) i muszę powiedzieć, że robi mi się go coraz przyjemniej. Niektóre ćwiczenia są coraz łatwiejsze do wykonania i zaczynam je sobie trochę utrudniać przez dodanie większego obciążenia.

TRENING OBWODOWY:

Wykonujemy od 2-4 obwodów, każde ćwiczenie po 15 powtórzeń. PAMIĘTAJCIE, że wykonując ćwiczenia nieumiejętnie możemy zrobić sobie krzywdę! Dlatego podaję linki do filmików z wykonaniem ćwiczeń i bardzo Was proszę, żebyście je obejrzały i poćwiczyły przed lustrem, zanim zabierzecie się za trening.

Zamiast sztangielek możemy użyć butelek wypełnionych piaskiem, ryżem, wodą. Przy przysiadach możemy też założyć plecak wypełniony książkami.

1. Uginanie przedramion z supinacją – TUTAJ.

Naprzemianstronne_zg_pu_medium

2. Unoszenie sztangielek na boki – TUTAJ.

unoszenie-ramion-w-bok

3. Pompki – dla osób, które nie są w stanie zrobić zwykłych pompek, proponuję na początku robić damskie, lub w oparciu o ścianę – TUTAJ.

klatka-pompki

4. Przysiady z obciążeniem – TUTAJ.

przysiad_miaenie_135

5. Wykroki z hantlami – TUTAJ.

wykroki_mięśnie(2)

6. Wspięcia na palce obunóż stojąc – TUTAJ.

maxresdefault

7. Świeca –TUTAJ.

8. Nożyce poprzeczne – TUTAJ

9. Brzuszki z nogami w górze – TUTAJ.

Marta Gajek

Szczęśliwa mama Jagody i Witka. Żona bardzo pomysłowego męża i lektorka języka angielskiego z pasji. Ciągle wymyślam sobie zajęcia, ale dzięki temu jestem szczęśliwa i nigdy się nie nudzę. Dbam o sylwetkę, lubię zdrowo gotować, kocham rośliny i stawiam pierwsze kroki w ogrodnictwie. Do tego staram się mądrze wychowywać swoje dzieci. Chcę podzielić się z Tobą swoim doświadczeniem w tych dziedzinach i pokazać Ci, że można fajnie żyć, korzystając z tego, co masz wokół siebie. 

Dołącz do mnie
Newsletter

Zachęcam do zapisania się na newsletter Pipilotki. Informacje o nowych wpisach prosto na Twoją skrzynkę!


Archiwum
X