Pamiętacie jeszcze grafikę z Tygodniowym Planerem Posiłków do wypełnienia, który dla Was zrobiłam? Cieszył on się dużym powodzeniem, dlatego zdecydowałam się na jego nową odsłonę – Tygodniowy Planer Posiłków 2. 

Tygodniowy Planer Posiłków 2

Przyznam szczerze, że ten dużo bardziej mi się podoba, ale może to być spowodowane faktem, że poprzedniego używałam nieprzerwanie od września i po prostu mi się znudził. Jednak sprawdził się świetnie. Jeszcze nigdy nie byłam tak zorganizowana w kuchni. Drukowałam sobie kilka kopii i w niedzielę zasiadałam do planowania posiłków i zakupów. Te drugie stały się przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem, a w kuchni zrobiło się naprawdę ciekawie pod względem różnorodności potraw.

Jak korzystać?

Planer jest tak prosty i przejrzysty, że nie ma potrzeby tłumaczenia jak uzupełniać poszczególne kolumny. Jeśli chodzi o mnie to w planer wpisuję jedynie obiady, ewentualnie kolacje, bo z tymi posiłkami mam największy problem. Myślę, że te dwa posiłki zmieszczą się bez problemu. Jeśli będziecie chcieli zaplanować cały dzień i wiersze okażą się za małe, dajcie znać, a dostosuję planer do Waszych potrzeb.

Jak drukować?

Planer możecie pobrać klikając w grafikę poniżej. Wystarczy ściągnąć, wydrukować i uzupełnić. Mój jadłospis będzie wisiał na lodówce, gdzie będę mogła zajrzeć w każdej chwili i zabrać się do gotowania.

ZALETY PLANOWANIA POSIŁKÓW

Jeśli nie jesteście przekonani do planowania dań na cały tydzień, myślę, że kilka poniższych argumentów może Was przekonać. 

  • Łatwiejsze zakupy – kiedy będziemy wiedzieć jakie potrawy przygotować, automatycznie stworzymy sobie listę zakupów. Dzięki temu będziemy mieć wszystkie produkty potrzebne do ich przyrządzenia i w trakcie gotowania nie będziemy denerwować się, że czegoś nam brakuje.
  • Większa kreatywność – podczas procesu tworzenia jadłospisu łatwiej nam będzie wymyślić ciekawe dania lub poszukać interesujących przepisów w Internecie, niż na 5 minut przed gotowaniem.
  • Lepsze przygotowanie – wiedząc, jakie danie planujemy na następny dzień, wieczorem będziemy mogli przygotować część rzeczy, np. wyciągnąć mięso z zamrażalki, przyprawić je. Następnego dnia będziemy mieć mniej pracy. 
  • Oszczędność czasu – kiedy dokładnie wiemy, co będziemy gotować, wszystko będzie szło nam szybciej, bo podczas gotowania nie będziemy zastanawiać się co dalej.

Tygodniowy Planer Posiłków 2

Teraz już nie wyobrażam sobie tygodnia bez planowania posiłków i myślę, że ten system zostanie ze mną na długo, zwłaszcza, kiedy rodzina nam się powiększy i trzeba będzie włożyć jeszcze więcej wysiłku w organizację.

A Wy planujecie posiłki z wyprzedzeniem, czy wolicie działać spontanicznie? 


Jeśli ten post okazał się dla Was wartościowy, proszę podzielcie się swoją opinią w komentarzu, dajcie łapkę w górę (Facebook) lub kliknijcie w serduszko (Instagram).

Podobne wpisy

Tygodniowy Planer Posiłków

Marta Gajek

Szczęśliwa mama Jagody i Witka. Żona bardzo pomysłowego męża i lektorka języka angielskiego z pasji. Ciągle wymyślam sobie zajęcia, ale dzięki temu jestem szczęśliwa i nigdy się nie nudzę. Dbam o sylwetkę, lubię zdrowo gotować, kocham rośliny i stawiam pierwsze kroki w ogrodnictwie. Do tego staram się mądrze wychowywać swoje dzieci. Chcę podzielić się z Tobą swoim doświadczeniem w tych dziedzinach i pokazać Ci, że można fajnie żyć, korzystając z tego, co masz wokół siebie. 

Dołącz do mnie
Newsletter

Zachęcam do zapisania się na newsletter Pipilotki. Informacje o nowych wpisach prosto na Twoją skrzynkę!


Archiwum
X