Zdrowy cukier waniliowy domowej roboty już dawno chodził po mojej głowie, ale zawsze brakowało mi albo składników albo motywacji do jego zrobienia. Kiedy w końcu pojawił się u nas Thermomix wpadłam w szał mielenia, rozdrabniania, wyrabiania i gotowania i w końcu cukier waniliowy doczekał swojej kolejki.

Zdrowy cukier waniliowy

Zdrowy cukier waniliowy

Jest to przepis tak banalny, że od teraz będzie mi wstyd, jeśli kiedyś kupię cukier wanilinowy w sklepie. 

  • 200g ksylitolu
  • 1 laska wanilii

Laskę wanilii kroimy na kilka części i wkładamy do słoiczka z zakrętką. Odstawiamy na 2-3 dni do wyschnięcia. Po tym czasie cukier z wanilią mielimy w młynku lub blenderze. Jeśli macie Thermomixa – 15sek./ob.10.

Cena

Jak to wygląda cenowo? Postanowiłam porównać cenę zwykłego sklepowego cukru wanilinowego, cukru waniliowego bio, dostępnego w sklepach ze zdrową żywnością oraz cukru waniliowego domowej roboty na ksylitolu.

  • Cukier Wanilinowy – około 0,75zł za 20g.
  • Cukier Waniliowy Bio – około 1,60zł za 20g.
  • Cukier Waniliowy domowej roboty na ksylitolu – 0,66zł za 20g. Kupiłam 1kg ksylitolu za około 26zł, a laskę wanilii za około 7zł. 

Zdrowy cukier waniliowy

Cukier waniliowy domowej roboty opłaca się nie tylko cenowo, ale również zdrowotnie. To kolejny produkt, dzięki któremu możemy wyeliminować bezwartościowy i tuczący biały cukier. A satysfakcja z produkcji i używania własnoręcznie zrobionego cukru waniliowego jest naprawdę duża.


Jeśli ten post okazał się dla Was wartościowy, proszę podzielcie się swoją opinią w komentarzu, dajcie łapkę w górę (Facebook) lub kliknijcie w serduszko (Instagram).

Podobne wpisy

Skórka pomarańczowa domowej roboty

Marta Gajek

Szczęśliwa mama Jagody i Witka. Żona bardzo pomysłowego męża i lektorka języka angielskiego z pasji. Ciągle wymyślam sobie zajęcia, ale dzięki temu jestem szczęśliwa i nigdy się nie nudzę. Dbam o sylwetkę, lubię zdrowo gotować, kocham rośliny i stawiam pierwsze kroki w ogrodnictwie. Do tego staram się mądrze wychowywać swoje dzieci. Chcę podzielić się z Tobą swoim doświadczeniem w tych dziedzinach i pokazać Ci, że można fajnie żyć, korzystając z tego, co masz wokół siebie. 

Dołącz do mnie
Newsletter

Zachęcam do zapisania się na newsletter Pipilotki. Informacje o nowych wpisach prosto na Twoją skrzynkę!


Archiwum
X