Ostatnio podczas zajęć indywidualnych z osobą dorosłą zaczęłam zastanawiać się jak ułatwić i uprzyjemnić moim dorosłym (i nie tylko) uczniom naukę słówek. Jestem wzrokowcem i czasem płakać mi się chce, kiedy widzę jak uczniowie zapisują nowo poznane słówka. Gdzieś w rogu zeszytu, albo co gorsza jedno obok drugiego. Dla mnie, osoby, która musi mieć wszystko równo i ładnie zapisane, dodatkowo podkreślone milionem kolorów, to katorga.

Jesienny Zeszyt do Nauki Słówek

Jesienny Zeszyt do Nauki Słówek

Wiadomo, każdy uczeń ma inny sposób przyswajania wiedzy i zapisywania notatek, ale jeśli chodzi o słówka, dobrze mieć jedno miejsce, gdzie będziemy je zapisywać i w wolnej chwili zaglądać i je powtarzać. Dlatego powstał ten oto Jesienny Słowniczek. Postanowiłam, że będzie on sezonowy. Będzie to motywacja do zapisywania w nim słówek, a po pojawieniu się zimowej wersji słownika będziecie mogli pochwalić się ile słówek przyswoiliście. Ja już wydrukowałam sobie jeden dla siebie, bo mam zamiar uczyć się hiszpańskiego. 

Do pobrania tutaj: Autumn Dictionary

To moje pierwsze graficzne dzieło, więc bądźcie dla mnie łaskawi :). Słowniczek prezentuje się następująco:

Okładka.

Jesienny Zeszyt do Nauki Słówek

 

Strony do zapisu słówek, ich tłumaczeń i zdań/wyrażeń z ich użyciem.

Jesienny Zeszyt do Nauki Słówek

Karteczki do zapisu i wycięcia trudnych do zapamiętania słówek. Możemy je włożyć do małego pudełeczka i nosić w torebce/plecaku. Kiedy siedzimy w poczekalni, autobusie, czy stoimy w kolejce, wyciągamy karteczki i powtarzamy słówka.

Jesienny Zeszyt do Nauki Słówek

Jak drukować?

Jeśli chcemy zbindować i stworzyć zeszyt, najlepiej wydrukować słowniczek w formacie A5 (2 strony na jednej kartce). Okładkę warto wydrukować na twardym papierze, drugą część kartki możemy wykorzystać na stronę końcową – będzie nam dłużej służył.

Taki zeszyt możemy też stworzyć bez bindowania, dziurkując kartki na boku i przewiązując wstążką.

Wydruki w formacie A4 możemy przechowywać w teczce lub włożyć do segregatora/koszulki. Jednak ta forma już jest trochę mniej wygodna.

Wasza opinia jest dla mnie ważna

I co o tym myślicie? Przyda Wam się taki słowniczek? Jak Wam się podoba od strony graficznej? Dajcie znać, każdą krytykę przyjmę z godnością :). Jeśli zdecydujecie się wykorzystać mój szablon, wysyłajcie zdjęcia, lub tagujcie i wspominajcie o blogu (@pipilotka, #pipilotka_blog na Facebooku i Instagramie).

Jesienny Zeszyt do Nauki Słówek

Jesienny Zeszyt do Nauki Słówek

Jesienny Zeszyt do Nauki Słówek


Mam nadzieję, że nowa grafika Wam się spodobała i wykorzystacie ją do nauki. Jeśli zdecydujecie się wykorzystać mój szablon, wysyłajcie zdjęcia, lub tagujcie i wspominajcie o blogu (@pipilotka, #pipilotka_blog na Facebooku i Instagramie). Miło mi też  będzie, jeśli w komentarzu napiszecie swoją opinię.

Podobne wpisy

Grafika do Pobrania – Letni Zeszyt do Nauki Słówek

Grafika do pobrania – Zimowy Zeszyt do nauki słówek

 • super pomysł. trafiłaś w samo sedno- właśnie rozpoczęłam szkołę językową, na pewno mi się przyda do niemieckich słówek 😀

  • Pipilotka

   Świetnie, cieszę się bardzo :). Miłej nauki :).

 • Super pomysł! Ja uczę się słówek na komputerze, wiec lista dla mnie nieprzydatna, ale podoba mi się bardzo. Od razu nauka musi być przyjemniejsza;)

  • Pipilotka

   Ja właśnie nigdy nie lubiłam uczyć się z komputera i pomyślałam, że jest więcej takich osób jak ja :). Mam nadzieję, że następna grafika, którą stworzę będzie przydatna również dla Ciebie :).

 • Swietny pomysl Pipilotko! 🙂 Taki kajecik mozna miec zawsze w torebce. Nawet w kolejce u lekarza szybciej minie czas :)) Dziekuje i pozdrawiam 🙂

 • Świetny pomysł! 🙂 Przy nauce norweskiego często zapisuję nowe słówka na kserówkach, obok tekstów, a później robię sobie fiszki, ale chyba zdecyduję się wreszcie na notes z słówkami 🙂

  • Pipilotka

   Jutro będzie zimowa grafika – może jeszcze bardziej Cię zmotywuje :).

 • Pingback: Grafika do pobrania – Wiosenny Zeszyt do Nauki Słówek | Pipilotka()

 • Pingback: Letni Zeszyt do Nauki Słówek | Pipilotka - blog o zdrowym stylu życia()

Marta

Hej! Nazywam się Marta i jestem tutaj, żeby podzielić się z Tobą moją miłością do gotowania, zdrowego stylu życia i sportu. Poza tym chciałabym zarazić Cię pozytywnym myśleniem i wiarą w to, że możesz wszystko! Prywatnie jestem mamą kilkumiesięcznej Jagódki i żoną swojego męża :). Zapraszam Cię do mojego fit świata!

Newsletter

Zachęcam do zapisania się na newsletter Pipilotki. Informacje o nowych wpisach prosto na Twoją skrzynkę!


Facebook
Instagram
No images found!
Try some other hashtag or username
Archiwum


Polecane
X