Ostatnio podczas zajęć indywidualnych z osobą dorosłą zaczęłam zastanawiać się jak ułatwić i uprzyjemnić moim dorosłym (i nie tylko) uczniom naukę słówek. Jestem wzrokowcem i czasem płakać mi się chce, kiedy widzę jak uczniowie zapisują nowo poznane słówka. Gdzieś w rogu zeszytu, albo co gorsza jedno obok drugiego. Dla mnie, osoby, która musi mieć wszystko równo i ładnie zapisane, dodatkowo podkreślone milionem kolorów, to katorga.

Jesienny Zeszyt do Nauki Słówek

Jesienny Zeszyt do Nauki Słówek

Wiadomo, każdy uczeń ma inny sposób przyswajania wiedzy i zapisywania notatek, ale jeśli chodzi o słówka, dobrze mieć jedno miejsce, gdzie będziemy je zapisywać i w wolnej chwili zaglądać i je powtarzać. Dlatego powstał ten oto Jesienny Słowniczek. Postanowiłam, że będzie on sezonowy. Będzie to motywacja do zapisywania w nim słówek, a po pojawieniu się zimowej wersji słownika będziecie mogli pochwalić się ile słówek przyswoiliście. Ja już wydrukowałam sobie jeden dla siebie, bo mam zamiar uczyć się hiszpańskiego. 

Do pobrania tutaj: Autumn Dictionary

To moje pierwsze graficzne dzieło, więc bądźcie dla mnie łaskawi :). Słowniczek prezentuje się następująco:

Okładka.

Jesienny Zeszyt do Nauki Słówek

 

Strony do zapisu słówek, ich tłumaczeń i zdań/wyrażeń z ich użyciem.

Jesienny Zeszyt do Nauki Słówek

Karteczki do zapisu i wycięcia trudnych do zapamiętania słówek. Możemy je włożyć do małego pudełeczka i nosić w torebce/plecaku. Kiedy siedzimy w poczekalni, autobusie, czy stoimy w kolejce, wyciągamy karteczki i powtarzamy słówka.

Jesienny Zeszyt do Nauki Słówek

Jak drukować?

Jeśli chcemy zbindować i stworzyć zeszyt, najlepiej wydrukować słowniczek w formacie A5 (2 strony na jednej kartce). Okładkę warto wydrukować na twardym papierze, drugą część kartki możemy wykorzystać na stronę końcową – będzie nam dłużej służył.

Taki zeszyt możemy też stworzyć bez bindowania, dziurkując kartki na boku i przewiązując wstążką.

Wydruki w formacie A4 możemy przechowywać w teczce lub włożyć do segregatora/koszulki. Jednak ta forma już jest trochę mniej wygodna.

Wasza opinia jest dla mnie ważna

I co o tym myślicie? Przyda Wam się taki słowniczek? Jak Wam się podoba od strony graficznej? Dajcie znać, każdą krytykę przyjmę z godnością :). Jeśli zdecydujecie się wykorzystać mój szablon, wysyłajcie zdjęcia, lub tagujcie i wspominajcie o blogu (@pipilotka, #pipilotka_blog na Facebooku i Instagramie).

Jesienny Zeszyt do Nauki Słówek

Jesienny Zeszyt do Nauki Słówek

Jesienny Zeszyt do Nauki Słówek


Mam nadzieję, że nowa grafika Wam się spodobała i wykorzystacie ją do nauki. Jeśli zdecydujecie się wykorzystać mój szablon, wysyłajcie zdjęcia, lub tagujcie i wspominajcie o blogu (@pipilotka, #pipilotka_blog na Facebooku i Instagramie). Miło mi też  będzie, jeśli w komentarzu napiszecie swoją opinię.

Podobne wpisy

Grafika do Pobrania – Letni Zeszyt do Nauki Słówek

Grafika do pobrania – Zimowy Zeszyt do nauki słówek

Marta Gajek

Szczęśliwa mam Jagody i Fasolka, który jest jeszcze w drodze. Żona bardzo pomysłowego męża i lektorka języka angielskiego z pasji. Ciągle wymyślam sobie zajęcia, ale dzięki temu jestem szczęśliwa i nigdy się nie nudzę. Dbam o sylwetkę, lubię zdrowo gotować, kocham rośliny i stawiam pierwsze kroki w ogrodnictwie. Do tego staram się mądrze wychowywać swoje dziecko. Chcę podzielić się z Tobą swoim doświadczeniem w tych dziedzinach i pokazać Ci, że można fajnie żyć, korzystając z tego, co masz wokół siebie. 

Dołącz do mnie
Facebook
Instagram
Cannot get other user media. API shut down by Instagram. Sorry. Display only your media.
Newsletter

Zachęcam do zapisania się na newsletter Pipilotki. Informacje o nowych wpisach prosto na Twoją skrzynkę!


Archiwum


Polecane
X