Lubicie warzywa? Jecie ich dużo na co dzień? Ja nie mam z tym problemu, ale wiem, że niektórzy mają problem z ich jedzeniem. Nie lubią też kasz, które warto włączyć do diety.

Pstrąg + buraczki + ryż z warzywami

Ponieważ nie lubię zbytnio ziemniaków, w moim jadłospisie ich praktycznie nie ma (poza warzywami na patelnię), ale mój chłopak czasem się ich domaga, dlatego najczęściej jest tak, że ja jem kaszę na obiad, a on ziemniaki. Ale mając świadomość jak bardzo wartościowe są kasze, staram się namawiać go do ich jedzenia. Ja nie mam problemu z jedzeniem ich w formie sypkiej, suchej, ale jemu to nie smakuje. Dlatego pomyślałam, że będę mieszać je z różnymi warzywami:

–  z pieczarkami i cebulką (cebulkę i pieczarki podsmażamy na odrobinie masła lub oleju i mieszamy z ryżem),

–  z porem i marchewką ( postępujemy podobnie jak wyżej) – pychota, szczególnie w połączeniu z ryżem brązowym,

– z marchewką i selerem (j.w.),

Jeszcze jeden sposób na przemycenie warzyw w obiedzie – lubię to. Jeśli macie problem z namówieniem bliskich do jedzenia warzyw, to jest dobry sposób – nie jest to może jakaś zawrotna ilość, ale zawsze coś.

Marta Gajek

Szczęśliwa mama Jagody i Witka. Żona bardzo pomysłowego męża i lektorka języka angielskiego z pasji. Ciągle wymyślam sobie zajęcia, ale dzięki temu jestem szczęśliwa i nigdy się nie nudzę. Dbam o sylwetkę, lubię zdrowo gotować, kocham rośliny i stawiam pierwsze kroki w ogrodnictwie. Do tego staram się mądrze wychowywać swoje dzieci. Chcę podzielić się z Tobą swoim doświadczeniem w tych dziedzinach i pokazać Ci, że można fajnie żyć, korzystając z tego, co masz wokół siebie. 

Dołącz do mnie
Newsletter

Zachęcam do zapisania się na newsletter Pipilotki. Informacje o nowych wpisach prosto na Twoją skrzynkę!


Archiwum
Polecane
X