Kolacja zawsze była dla mnie trudnym tematem. Co zjeść? Ile zjeść? Był to dla mnie duży problem – szczególnie, kiedy przychodziłam głodna z pracy i najchętniej wciągnęłabym kotleta z frytkami. No ale o nie jest zbyt dobry pomysł. Dlatego wymyśliłam kilka dań, które są idealne na kolację, w zależności od poziomu głodu.

Pomysły na zdrowe kolacje

Idealna kolacja dla mnie składa się z białek, warzyw i tłuszczu. Innych węglowodanów, jak chleb, kasze czy makaony staram się już nie jeść – zostawiam to sobie na śniadanie.

Zupa krem z dyni (TUTAJ) – można dodać kawałek piersi z kurczaka lub jajko.

Pomysły na zdrowe kolacje

Serek wiejski (100g) + pestki dyni lub masło orzechowe (10g) – to danie na mniejszy głód.

Pomysły na zdrowe kolacje

Sałatka z fetą + jajko.

Pomysły na zdrowe kolacje

Leczo (TUTAJ).

Pomysły na zdrowe kolacje

Sałatka z szynką i jajkiem.

Pomysły na zdrowe kolacje

Być może moje pomysły na zdrowe kolacje nie są zbyt wyszukane, ale cenię sobie prostotę i szybkość wykonania. Grunt, że są smaczne i mam pewność, że nie będę kładła się spać głodna.

Jakie są Wasze ulubione zdrowe kolacje? Macie jakieś sprawdzone przepisy?


Jeśli ten post okazał się dla Ciebie wartościowy, proszę podziel się swoją opinią w komentarzu, daj łapkę w górę (Facebook) lub kliknij w serduszko (Instagram).

Podobne wpisy

Co jeść na kolację żeby schudnąć?

Marta Gajek

Szczęśliwa mama Jagody i Witka. Żona bardzo pomysłowego męża i lektorka języka angielskiego z pasji. Ciągle wymyślam sobie zajęcia, ale dzięki temu jestem szczęśliwa i nigdy się nie nudzę. Dbam o sylwetkę, lubię zdrowo gotować, kocham rośliny i stawiam pierwsze kroki w ogrodnictwie. Do tego staram się mądrze wychowywać swoje dzieci. Chcę podzielić się z Tobą swoim doświadczeniem w tych dziedzinach i pokazać Ci, że można fajnie żyć, korzystając z tego, co masz wokół siebie. 

Dołącz do mnie
Newsletter

Zachęcam do zapisania się na newsletter Pipilotki. Informacje o nowych wpisach prosto na Twoją skrzynkę!


Archiwum
X