Zdrowy styl życia potrafi być bardzo absorbujący – gotowanie, przygotowywanie lunchboxów, i  ćwiczenia potrafią zajmować wiele czasu. Dlatego każdy pomysł usprawniający funkcjonowanie w kuchni i życiu ogólnie jest dla mnie na wagę złota. Pomyślałam, że Wam też przydadzą się takie rady, dlatego postanowiłam zapoczątkować tą serię na moim blogu.

Triki ułatwiające życie w domu 1

Triki ułatwiające życie w domu 1

  • Zmiękczanie twardego masła – często zapominam wyciągnąć z lodówki masło i potem mam duży problem z posmarowaniem kanapek. Podgrzewanie masła w mikrofali nie jest zbyt dobrym pomysłem, bo wtedy topi się całe i wygląda nieapetycznie w maselniczce. Żeby zmiękczyć tylko górną warstwę, bierzemy czystą szklankę, zalewamy ją gorącą wodą, czekamy aż się nagrzeje, wylewamy wodę i kładziemy szklankę nad masłem. Po chwili masło będzie miękkie.
  • Świeże pieczywo każdego dnia – nie jestem miłośniczką biegania codziennie rano po świeże bułeczki. Dlatego kiedy na początku tygodnia kupujemy pieczywo (zazwyczaj chleb), kroję je na kromki i wkładam do zamrażalki. Potem codziennie wieczorem wyciągam odpowiednią ilość na następny dzień i tym sposobem mamy świeży chleb codziennie rano.
  • Ciepłe śniadanie w 5 minut – jeśli rano masz zbyt mało czasu, żeby przygotowywać ciepłe śniadanie od zera, wystarczy, że zaraz po wstaniu zalejesz płatki owsiane gorącą wodą, w tym czasie ubierz się i zajmij poranną toaletą – płatki w tym czasie wchłoną wodę. Potem dodaj owoce, serek wiejski, orzechy i śniadanie gotowe. Możesz też dzień wcześniej przygotować śniadaniową jaglankę (przepis TUTAJ), a rano ją tylko odgrzać.
  • Dojrzałe owoce w 1 dzień – jeśli awokado lub banan nie są wystarczająco dojrzałe, zawiń je w folię aluminiową na noc – rano powinny być gotowe do zjedzenia. Jeśli nie masz folii, połóż je przy innych dojrzałych – dzięki wydzielanemu przez nie etylenowi nasze niedojrzałe owoce szybko zrobią się miękkie i słodkie.

 

Takie drobne triki potrafią ułatwić wiele rzeczy podczas codziennych zmagań z czasem, dlatego warto je zastosować i cieszyć się swoją efektywnością. Dlatego od czasu do czasu będę podrzucała Wam listę „ułatwiaczy”, które mogą ułatwić Wam życie.


Jeśli ten post okazał się dla Was wartościowy, proszę podzielcie się swoją opinią w komentarzu, dajcie łapkę w górę (Facebook) lub kliknijcie w serduszko (Instagram).

Podobne wpisy

Zmiany w życiu codziennym, które poprawiły jego jakość

Jak znaleźć czas na zdrowe gotowanie?

Marta Gajek

Szczęśliwa mama Jagody i Witka. Żona bardzo pomysłowego męża i lektorka języka angielskiego z pasji. Ciągle wymyślam sobie zajęcia, ale dzięki temu jestem szczęśliwa i nigdy się nie nudzę. Dbam o sylwetkę, lubię zdrowo gotować, kocham rośliny i stawiam pierwsze kroki w ogrodnictwie. Do tego staram się mądrze wychowywać swoje dzieci. Chcę podzielić się z Tobą swoim doświadczeniem w tych dziedzinach i pokazać Ci, że można fajnie żyć, korzystając z tego, co masz wokół siebie. 

Dołącz do mnie
Newsletter

Zachęcam do zapisania się na newsletter Pipilotki. Informacje o nowych wpisach prosto na Twoją skrzynkę!


Archiwum
X