Dzisiejszy wpis totalnie odbiega od tematyki mojego bloga. Jednak wiem, że wśród moich czytelniczek jest wiele mam, które ten temat może zainteresować. Z racji tego, że uczę języka angielskiego i na co dzień mam kontakt z dziećmi i młodzieżą, temat ich wychowania jest mi bardzo bliski (mimo, że sama nie jestem mamą). Dlatego kiedy zobaczyłam filmy, o których napiszę, postanowiłam powiedzieć Wam o nich.

Najbardziej uderzyło mnie w nich to, jak wiele rzeczy dziecko może ukryć przed nic nie świadomym rodzicem. I to czasem nawet takim, który interesuje się życiem własnej pociechy, poświęca je czas i z nią rozmawia.

Filmy, które powinien zobaczyć każdy rodzic

Zacznę od tych mniej popularnych, które wywarły na mnie bardzo duże wrażenie. Uwielbiam kino francuskie, szczególnie komedie – humor Francuzów mnie powala. Jednak pierwszy raz obejrzałam francuski dramat i wywarł on na mnie duże wrażenie.

Respire/Oddychaj

respire-titre-web-630x330

Historia przyjaźni dwóch nastolatek – jednej spokojnej i nieśmiałej, drugiej pewnej siebie i dominującej. Kiedy jedna z nich dowiaduje się prawdy o życiu swojej przyjaciółki, ta robi z jej życia piekło. Film dobitnie pokazuje jak można zniszczyć życie nastoletniej osoby odwracając się od niej i nastawiając klasę przeciwko niej. Szczerze polecam.

Rozumiemy się bez słów

rozumiemy się

Zabawny i wzruszający film o dziewczynie, której rodzice i brat są głuchoniemi. Rodzina jest ze sobą bardzo związana i żyje im się dobrze, dopóki nie okazuje się, że Paula ma piękny głos i marzy o wyjeździe do szkoły śpiewu. Jak w takiej sytuacji powinni postąpić rodzice? Czy dadzą sobie radę bez córki?

Obietnica

Obietnica-Baner-01

Tym razem polski film. Po jego obejrzeniu byłam wstrząśnięta. Lila i Janek to współcześni nastolatkowie, których głównym źródłem komunikacji jest Internet, a rozrywką eksperymenty z alkoholem i narkotykami. Pewnego dnia dziewczyna oskarża Janka o zdradę i wymusza na nim obietnicę, której spełnienie będzie wiązać się z konsekwencjami odczuwanymi do końca życia.

Sala samobójców

plakat B1.cdr

Kolejny film, pokazujący uzależnienie dzieciaków od Internetu i mediów społecznościowych. Film pokazuje do czego doprowadzić może inność, uzależnienie od gier oraz obojętność zapracowanych rodziców.

Oddychaj, Obietnica i Sala Samobójców  to, jak dla mnie filmy, które mogą otworzyć oczy wielu rodzicom  na to, co dzieje się z ich dziećmi, kiedy oni są zajęci, w pracy lub na wyjeździe służbowym. Duża swoboda, nieograniczony dostęp do Internetu i używek pozwalają nastolatkom żyć w przekonaniu, że są już dorośli. Jednak, kiedy wydarzy się coś złego, okazuje się, że nadal są bezradnymi dziećmi, oczekującymi pomocy rodziców.

Rozumiemy się bez słów pokazuje jak można radzić sobie z ograniczeniami i żyć normalnie. Natomiast daje rodzicom do myślenia do jakiego stopnia powinni uzależniać się od swoich dzieci i odwrotnie, żeby nie zniszczyć ich marzeń.

Oglądaliście te filmy? Jakie jest Wasze zdanie o nich? Polecacie jakieś w podobnej tematyce?

Jeśli ten post okazał się dla Ciebie wartościowy, proszę podziel się swoją opinią w komentarzu, daj łapkę w górę (Facebook) lub kliknij w serduszko (Instagram). Dzięki temu wiem, że moje wpisy wnoszą coś do Twojego życia.

Marta Gajek

Szczęśliwa mam Jagody i Fasolka, który jest jeszcze w drodze. Żona bardzo pomysłowego męża i lektorka języka angielskiego z pasji. Ciągle wymyślam sobie zajęcia, ale dzięki temu jestem szczęśliwa i nigdy się nie nudzę. Dbam o sylwetkę, lubię zdrowo gotować, kocham rośliny i stawiam pierwsze kroki w ogrodnictwie. Do tego staram się mądrze wychowywać swoje dziecko. Chcę podzielić się z Tobą swoim doświadczeniem w tych dziedzinach i pokazać Ci, że można fajnie żyć, korzystając z tego, co masz wokół siebie. 

Dołącz do mnie
Facebook
Instagram
Cannot get other user media. API shut down by Instagram. Sorry. Display only your media.
Newsletter

Zachęcam do zapisania się na newsletter Pipilotki. Informacje o nowych wpisach prosto na Twoją skrzynkę!


Archiwum


X