Dzisiejszy wpis totalnie odbiega od tematyki mojego bloga. Jednak wiem, że wśród moich czytelniczek jest wiele mam, które ten temat może zainteresować. Z racji tego, że uczę języka angielskiego i na co dzień mam kontakt z dziećmi i młodzieżą, temat ich wychowania jest mi bardzo bliski (mimo, że sama nie jestem mamą). Dlatego kiedy zobaczyłam filmy, o których napiszę, postanowiłam powiedzieć Wam o nich.

Najbardziej uderzyło mnie w nich to, jak wiele rzeczy dziecko może ukryć przed nic nie świadomym rodzicem. I to czasem nawet takim, który interesuje się życiem własnej pociechy, poświęca je czas i z nią rozmawia.

Filmy, które powinien zobaczyć każdy rodzic

Zacznę od tych mniej popularnych, które wywarły na mnie bardzo duże wrażenie. Uwielbiam kino francuskie, szczególnie komedie – humor Francuzów mnie powala. Jednak pierwszy raz obejrzałam francuski dramat i wywarł on na mnie duże wrażenie.

Respire/Oddychaj

respire-titre-web-630x330

Historia przyjaźni dwóch nastolatek – jednej spokojnej i nieśmiałej, drugiej pewnej siebie i dominującej. Kiedy jedna z nich dowiaduje się prawdy o życiu swojej przyjaciółki, ta robi z jej życia piekło. Film dobitnie pokazuje jak można zniszczyć życie nastoletniej osoby odwracając się od niej i nastawiając klasę przeciwko niej. Szczerze polecam.

Rozumiemy się bez słów

rozumiemy się

Zabawny i wzruszający film o dziewczynie, której rodzice i brat są głuchoniemi. Rodzina jest ze sobą bardzo związana i żyje im się dobrze, dopóki nie okazuje się, że Paula ma piękny głos i marzy o wyjeździe do szkoły śpiewu. Jak w takiej sytuacji powinni postąpić rodzice? Czy dadzą sobie radę bez córki?

Obietnica

Obietnica-Baner-01

Tym razem polski film. Po jego obejrzeniu byłam wstrząśnięta. Lila i Janek to współcześni nastolatkowie, których głównym źródłem komunikacji jest Internet, a rozrywką eksperymenty z alkoholem i narkotykami. Pewnego dnia dziewczyna oskarża Janka o zdradę i wymusza na nim obietnicę, której spełnienie będzie wiązać się z konsekwencjami odczuwanymi do końca życia.

Sala samobójców

plakat B1.cdr

Kolejny film, pokazujący uzależnienie dzieciaków od Internetu i mediów społecznościowych. Film pokazuje do czego doprowadzić może inność, uzależnienie od gier oraz obojętność zapracowanych rodziców.

Oddychaj, Obietnica i Sala Samobójców  to, jak dla mnie filmy, które mogą otworzyć oczy wielu rodzicom  na to, co dzieje się z ich dziećmi, kiedy oni są zajęci, w pracy lub na wyjeździe służbowym. Duża swoboda, nieograniczony dostęp do Internetu i używek pozwalają nastolatkom żyć w przekonaniu, że są już dorośli. Jednak, kiedy wydarzy się coś złego, okazuje się, że nadal są bezradnymi dziećmi, oczekującymi pomocy rodziców.

Rozumiemy się bez słów pokazuje jak można radzić sobie z ograniczeniami i żyć normalnie. Natomiast daje rodzicom do myślenia do jakiego stopnia powinni uzależniać się od swoich dzieci i odwrotnie, żeby nie zniszczyć ich marzeń.

Oglądaliście te filmy? Jakie jest Wasze zdanie o nich? Polecacie jakieś w podobnej tematyce?

Jeśli ten post okazał się dla Ciebie wartościowy, proszę podziel się swoją opinią w komentarzu, daj łapkę w górę (Facebook) lub kliknij w serduszko (Instagram). Dzięki temu wiem, że moje wpisy wnoszą coś do Twojego życia.

Marta Gajek

Szczęśliwa mama Jagody i Witka. Żona bardzo pomysłowego męża i lektorka języka angielskiego z pasji. Ciągle wymyślam sobie zajęcia, ale dzięki temu jestem szczęśliwa i nigdy się nie nudzę. Dbam o sylwetkę, lubię zdrowo gotować, kocham rośliny i stawiam pierwsze kroki w ogrodnictwie. Do tego staram się mądrze wychowywać swoje dzieci. Chcę podzielić się z Tobą swoim doświadczeniem w tych dziedzinach i pokazać Ci, że można fajnie żyć, korzystając z tego, co masz wokół siebie. 

Dołącz do mnie
Newsletter

Zachęcam do zapisania się na newsletter Pipilotki. Informacje o nowych wpisach prosto na Twoją skrzynkę!


Archiwum
Polecane
X