Jak zmotywować się jesienią? Ta pora roku nie jest najlepsza pod względem chęci do działania i motywacji. Ale wystarczy kilka sprawdzonych sposobów i jesienne miesiące mogą upłynąć nam naprawdę miło i aktywnie.

Jak zmotywować się jesienią?

Fokus na najważniejszego członka rodziny 🙂

Jak zmotywować się jesienią?

Jestem osobą, której często ciężko się zmusić do działania. Przez wiele lat było tak, że w ciągu tygodnia pracowałam na dużych obrotach, a sobotę potrafiłam zmarnować na leżeniu i patrzeniu w telewizor. Wy tez tak macie? Od dłuższego czasu staram się nad tym zapanować i idzie mi coraz lepiej. Motywacja i poziom zadowolenia wzrastają, dzięki czemu jestem szczęśliwsza. A czym można zastąpić nicnierobienie?

  • ROZPIESZCZAJ SIĘ KULINARNIE – jesienią gotuję pyszne, rozgrzewające potrawy (np. zupę dyniową), korzenne muffiny i ciasta (tutaj), które poprawiają mi humor. Do tego dbam o to, żeby poranki były pyszne i również rozgrzewając (kawa gotowana, jaglanki i owsianki). Nie pozwalam na wychłodzenie organizmu, dlatego jestem zdrowa i w lepszym humorze, a jesień kojarzy mi się z pięknymi zapachami i kolorami.
  • POZBĄDŹ SIĘ STRESU – staram się tak zorganizować, żeby w moim życiu panował jak najmniejszy chaos. Oczywiście, nie jest to możliwe w stu procentach, ale poranna organizacja sprzyja lepszemu przeżyciu dnia. O skutecznym radzeniu sobie ze stresem przeczytacie TUTAJ.
  • RUSZAJ SIĘ – długie wieczory i zimno sprzyjają leżeniu pod kocykiem i objadaniu się słodyczami. Jednak jest to najgorszy wybór z możliwych. Jeśli chcemy pozbyć się jesiennej chandry i mieć motywację do działania wybierzmy się na lekką przebieżkę, spacer po lesie czy siłownię. Dotlenimy się, wydzielą się endorfiny i świat będzie wydawał się piękniejszy. Dodatkowym bonusem będzie zgrabna sylwetka i zdrowa cera.
  • ZNAJDŹ SOBIE HOBBY – nic nie dobija tak jak nuda i brak celu. Wracamy z pracy, jesteśmy zmęczeni, więc leżymy i oglądamy ogłupiające programy w telewizji. Warto wtedy znaleźć coś, co lubimy robić i w czym jesteśmy dobrzy. Może to być DIY, prowadzenie bloga, bieganie, gotowanie itp.
  • DOKSZTAŁCAJ SIĘ – jeśli uwielbiasz to, co robisz na co dzień, staraj się szukać szkoleń pod tym kątem, które pozwolą Ci poszerzyć horyzonty, a może potem zdobyć awans zawodowy; jeśli blogujesz – zapisuj się na spotkania blogerów, gdzie możesz poznać wiele ciekawych osób i podnieść swoje blogowe kompetencje. A może Twój angielski kuleje, lub zawsze marzyłaś, żeby uczyć się hiszpańskiego? Zapisz się na kurs. Nie ma nic lepszego niż satysfakcja z tego, że się rozwijasz intelektualnie i zawodowo.

Jak zmotywować się jesienią?

Jak zmotywować się jesienią?

To takich kilka moich sposobów na zagospodarowanie czasu jesienią i dobry sposób na to, żeby nie zakopać się pod kołdrą i wyjść z pod niej dopiero w kwietniu. Dzięki temu po jesieni i zimie nie mam poczucia zmarnowanego czasu.

Bardzo ciekawi mnie jak wy radzicie sobie z chandrą w okresie jesienno-zimowym, więc piszcie w komentarzach i pomóżcie innym w tej walce.

 


Jeśli ten post okazał się dla Was wartościowy, proszę podzielcie się swoją opinią w komentarzu, dajcie łapkę w górę (Facebook) lub kliknijcie w serduszko (Instagram).

Podobne wpisy:

Co zrobić jesienią?

Jak efektywnie wykorzystać weekend?

Zmiany w życiu codziennym, które poprawiły jego jakość

Marta Gajek

Szczęśliwa mam Jagody i Fasolka, który jest jeszcze w drodze. Żona bardzo pomysłowego męża i lektorka języka angielskiego z pasji. Ciągle wymyślam sobie zajęcia, ale dzięki temu jestem szczęśliwa i nigdy się nie nudzę. Dbam o sylwetkę, lubię zdrowo gotować, kocham rośliny i stawiam pierwsze kroki w ogrodnictwie. Do tego staram się mądrze wychowywać swoje dziecko. Chcę podzielić się z Tobą swoim doświadczeniem w tych dziedzinach i pokazać Ci, że można fajnie żyć, korzystając z tego, co masz wokół siebie. 

Dołącz do mnie
Facebook
Instagram
Cannot get other user media. API shut down by Instagram. Sorry. Display only your media.
Newsletter

Zachęcam do zapisania się na newsletter Pipilotki. Informacje o nowych wpisach prosto na Twoją skrzynkę!


Archiwum


X