Wiele osób, szczególnie młodych żyje w przeświadczeniu, że aby schudnąć, należy przestać jeść. Ja również przechodziłam przez ten etap. Byłam wtedy nastolatką i nie miałam pojęcia jak zabrać się za odchudzanie. Jadałam 2-3 posiłki dziennie, byłam osłabiona, efekty były marne, a potem następował efekt jojo.

Jak przyspieszyć metabolizm

Na szczęście ten etap mam za sobą. Potrzebowałam kilku lat, żeby wszystko sobie poukładać i zrozumieć, że aby chudnąć trzeba jeść. Bardzo cieszy mnie ten fakt, bo uwielbiam jeść i gotować. Kiedyś miałam wyrzuty sumienia podczas każdego posiłku, a teraz martwię się, kiedy nie mam możliwości zjedzenia jednego z nich.

W odchudzaniu ważne jest, żeby rozpędzić swój metabolizm. Dzięki temu nie musimy katować się restrykcyjnymi dietami i żyć normalnie, a nasz organizm będzie spalał kalorie i będziemy pozbywać się tłuszczu.

Jak przyspieszyć metabolizm?

JEDZ ŚNIADANIA!!!

Jest to najważniejszy posiłek dnia. Kiedy rano wstajemy, nasz wygłodzony organizm domaga się zastrzyku energii na cały dzień. Dzięki zdrowemu, obfitemu śniadaniu nasz metabolizm rozkręca się na cały dzień. Jeśli nie zjemy śniadania, nasze ciało będzie domagało się energii przez cały dzień i gwarantuję, że wieczorem rzucimy się na jedzenie. Moja propozycja na śniadanie to owsianki, kasza jaglana, razowe placuszki i naleśniki, lub zdrowe kanapki.

Jak przyspieszyć metabolizm

JEDZ REGULARNIE

O regularnych posiłkach pisałam nie raz. Jeśli jemy często, o określonych porach, nasz organizm przyzwyczaja się i nie stara się odkładać energii na później w postaci tłuszczu, ponieważ wie, że za jakiś czas dostanie kolejną dawkę. Dodatkowo, kiedy jemy 5-6 razy dziennie, nasz żołądek nie ma czasu, żeby zwolnić i się rozleniwić :). Dlatego bardzo ważne jest, żebyśmy nie omijali posiłków. Więcej na ten temat w TYM poście.

Jak przyspieszyć metabolizm

UŻYWAJ PRZYPRAW PRZYSPIESZAJĄCYCH TRAWIENIE

Przyprawy dodawane do potraw mają także dobry wpływ na naszą przemianę materii, dlatego warto mieć je w kuchni. Przyprawy przyspieszające metabolizm to między innymi: cynamon, imbir, kurkuma, pieprz cayenne, kminek, czosnek, bazylia, oregano, czarnuszka, czomber itp.

Jak przyspieszyć metabolizm

ĆWICZ REGULARNIE

Jeśli do zdrowej diety dołożymy jeszcze regularne ćwiczenia, nasz metabolizm zacznie galopować. Mamy kilka opcji: ćwiczenia cardio (rower, bieganie, pływanie), interwały, czy ćwiczenia siłowe. Pierwsze wspomagają spalanie tłuszczu, drugie powodują, że organizm pobiera energię przez wiele godzin po treningu, a trening siłowy spowoduje przyrost mięśni (więcej mięśni=większe spalanie kalorii).

Jak przyspieszyć metabolizm

WYSYPIAJ SIĘ

Dorosły człowiek potrzebuje około 7-8 godzin snu, żeby jego organizm prawidłowo funkcjonował. Jeśli śpimy za mało, lub za dużo nasz metabolizm będzie działał wolniej w ciągu dnia.

Jak przyspieszyć metabolizm

Powyższe sposoby wypróbowałam na sobie i z pełną odpowiedzialnością mogę stwierdzić, że działają. Jadam często i dużo, ale dzięki temu co jadam i jakie aktywności wykonuję, nie tyję, a moje ciało nabiera ładnych kształtów. Pożegnałam się też z kompulsywnym jedzeniem, które zdarzało mi się przynajmniej raz w miesiącu. Po prostu zero stresu.

Teraz, kiedy już wiecie jak przyspieszyć metabolizm mam nadzieję, że skorzystacie z tej wiedzy i szybko zobaczycie jak to wspaniale działa.


Jeśli ten post okazał się dla Was wartościowy, proszę podzielcie się swoją opinią w komentarzu, dajcie łapkę w górę (Facebook) lub kliknijcie w serduszko (Instagram).

Podobne wpisy

5 posiłków dziennie – hit czy kit? Moje doświadczenia

Marta Gajek

Szczęśliwa mama Jagody i Witka. Żona bardzo pomysłowego męża i lektorka języka angielskiego z pasji. Ciągle wymyślam sobie zajęcia, ale dzięki temu jestem szczęśliwa i nigdy się nie nudzę. Dbam o sylwetkę, lubię zdrowo gotować, kocham rośliny i stawiam pierwsze kroki w ogrodnictwie. Do tego staram się mądrze wychowywać swoje dzieci. Chcę podzielić się z Tobą swoim doświadczeniem w tych dziedzinach i pokazać Ci, że można fajnie żyć, korzystając z tego, co masz wokół siebie. 

Dołącz do mnie
Newsletter

Zachęcam do zapisania się na newsletter Pipilotki. Informacje o nowych wpisach prosto na Twoją skrzynkę!


Archiwum
X