Lubię pracować nad sobą, wyznaczać sobie nowe cele, planować, stąd pomysł na tytuł „Lepsza ja w 2017 roku”. Wiele osób neguje sens noworocznych postanowień, bojkotuje je, inni wręcz przeciwnie – wymyślają listę rzeczy, które chcą zmienić, często przeceniając swoje możliwości. Z tego właśnie powodu od niedawna nie robię postanowień, tylko wyznaczam sobie cele (więcej na ten temat przeczytacie w TYM wpisie, gdzie możecie również ściągnąć darmowe grafiki, które pomogą Wam się zmotywować). Ta metoda motywuje mnie do pracy i naprawdę działa. Polecam ją każdej osobie, która chce poprawić jakość swojego życia.

lepsza ja w 2017 roku

Lepsza ja w 2017 roku

Ten artykuł powstał z myślą o wszystkich osobach, które są zmotywowane do zmian, ale nie bardzo wiedzą jak zacząć. Jest to zbiór wszystkich wpisów z bloga, które moim zdaniem pomogą Wam rozpocząć pracę nad swoją dietą, ciałem i życiem. Miłego czytania!

DIETA

Dla osób, które chcą zacząć zdrowo się odżywiać lub schudnąć. W tych wpisach znajdziecie wiele rad dotyczących planowania posiłków, określania zapotrzebowania kalorycznego i sposobów na podjadanie. 


Jak obliczyć zapotrzebowanie kaloryczne i ułożyć zdrową dietę?

Jak zrzucić zbędne kilogramy? #1 – we wpisie znajdują się odnośniki do kolejnych artykułów na ten temat.

Jak znaleźć czas na zdrowe gotowanie?

Jak przekonać dziecko do jedzenia warzyw?

Jem zdrowo a nie chudnę #1 – we wpisie znajdują się odnośniki do kolejnych artykułów na ten temat.

Jak planować zdrowe posiłki?

Co jeść, żeby schudnąć i być zdrowym?

Zdrowe zamienniki słodyczy i słonych przekąsek

Jak przyspieszyć swój metabolizm?

lepsza ja w 2017 roku

ĆWICZENIA

W tej kategorii znajdziecie wszystko, co sprawdziłam na sobie w kwestii ćwiczeń. Nie jest tego wiele, bo moją miłością jest trening siłowy i rzadko próbuję czegoś innego, ale znajdziecie też trening dla początkujących, czy zapracowanych. Są też sposoby na ładne pośladki oraz kilka słów o bieganiu dla początkujących i jego zaletach.


Jak zrzucić zbędne kilogramy? #5

Trening obwodowy dla początkujących

Przysiad bułgarski

Skuteczne ćwiczenia na pośladki

Trening dla zapracowanych

Zalety ćwiczeń na siłowni

Dlaczego biegam?

Jak pokochać bieganie?

lepsza ja w 2017 roku

ORGANIZACJA

Jeśli macie problemy z poranną organizacją i czujecie, że czas przepływa Wam przez palce, w tych wpisach znajdziecie wiele przydatnych informacji, które pomogą Wam ogarnąć codzienny chaos i wygospodarować czas na własne przyjemności. 


5 sposobów na bezstresowe poranki

Jak przestać odkładać rzeczy na później?

Jak dobrze zacząć tydzień?

Zmiany z moim życiu, które poprawiły jego jakość

Jak efektywnie wykorzystać weekend?

Jak dobrze zaplanować tydzień?

lepsza ja w 2017 roku

MOTYWACJA

Jak zacząć dzień z uśmiechem na ustach? Jak realizować swoje cele? Jak poradzić sobie z negatywnymi emocjami? Te wpisy zainspirują Was do działania.


Jak zmotywować się do działania z samego rana?

Sposoby na radzenie sobie ze stresem

Jak dodać sobie energii?

VISION BOARD – mapa celów

lepsza ja w 2017 roku

W tym wpisie zebrałam większość mojej wiedzy i doświadczenia na temat zdrowego odżywiania, ćwiczeń, organizacji i motywacji. Niech nie przerazi Was ilość linków, bo każdy post jest w jakiś sposób ze sobą powiązany i wydaje mi się, że czyta się je całkiem szybko. Znajdują się tam informacje, które teoretycznie każdy z nas powinien znać, jednak często zapominamy o pewnych rzeczach lub ich sobie nie uświadamiamy. Dlatego warto to wszystko przeczytać, ułożyć sobie plan działania i codziennie, małymi kroczkami zacząć pracować nad sobą.

Dajcie znać, czy macie jakieś cele na nowy rok i jak wygląda Wasza praca nad nimi. Jak motywujecie się do ich realizacji?


Jeśli ten post okazał się dla Was wartościowy, proszę podzielcie się swoją opinią w komentarzu, dajcie łapkę w górę (Facebook) lub kliknijcie w serduszko (Instagram).

Marta Gajek

Szczęśliwa mam Jagody i Fasolka, który jest jeszcze w drodze. Żona bardzo pomysłowego męża i lektorka języka angielskiego z pasji. Ciągle wymyślam sobie zajęcia, ale dzięki temu jestem szczęśliwa i nigdy się nie nudzę. Dbam o sylwetkę, lubię zdrowo gotować, kocham rośliny i stawiam pierwsze kroki w ogrodnictwie. Do tego staram się mądrze wychowywać swoje dziecko. Chcę podzielić się z Tobą swoim doświadczeniem w tych dziedzinach i pokazać Ci, że można fajnie żyć, korzystając z tego, co masz wokół siebie. 

Dołącz do mnie
Facebook
Instagram
Cannot get other user media. API shut down by Instagram. Sorry. Display only your media.
Newsletter

Zachęcam do zapisania się na newsletter Pipilotki. Informacje o nowych wpisach prosto na Twoją skrzynkę!


Archiwum


X